Підрахували, у скільки десятків мільярдів євро обійдеться Європі розбудова 5G без Huawei

У GSMA відзначають, що Huawei та її колега ZTE сукупно займають 40% європейського ринку мобільного обладнання

На Huawei вже відкрито тиснуть, навіть не турбуючись згадувати недоведені звинувачення у шпіонажі, наприклад, Facebook днями заборонила компанії встановлювати свої додатки «з коробки». Такий тиск, на думку експертів, – спроба відтіснити Huawei від розбудови мереж 5G. Прогнозується, що мережі цього покоління зв’язку принесуть економікам десятки мільярдів прибутки. Тим часом керівна асоціація мобільної індустрії GSMA підрахувала, у яку суму обійдеться Європі відмова від рішень Huawei.

За розрахунками аналітиків GSMA, європейські стільникові оператори можуть втратити до 55 млрд євро ($62 млрд), якщо відмовляться від розробок Huawei. Це також відкине їх на 18 місяців назад у розгортанні мереж 5G.

У GSMA відзначають, що Huawei та її колега ZTE сукупно займають 40% європейського ринку мобільного обладнання. Huawei також є лідером у розвитку технології 5G. Європейські конкуренти, такі як шведська Ericsson та фінська Nokia, а також південнокорейська Samsung, не мають потужностей для забезпечення в Європі переходу з мереж 3G та 4G на мережі 5G.

Проти Huawei вже виступили найбільші технологічні компанії та асоціації. Google позбавив її доступу до нових версій Android, SD Association заборонила використовувати картки microSD, Wi-Fi Alliance позбавив доступу до нових версій Wi-Fi, ARM заблокував доступ до своїх архітектур процесорів, так само зробив Intel, Microsoft позбавив Windows. Деякі з цих блокувань поки відклали, давши Huawei 90-денну паузу.

Бурхливе розгортання послуг та користувацьких апаратів з підтримкою 5G має відбутися впродовж 2019 року. П’яте покоління мобільного зв’язку може дати суттєвий поштовх глобальній економіці. Передача сигналу на ультракоротких радіохвилях додасть $565 млрд до глобальної економіки за наступні 15 років.