П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Починається активне витіснення роз’єму USB-A на користь USB Type-C

Компанія Intel у своїх мікросхемах наступного покоління відмовиться від підтримки протоколів USB 1.1 та USB 2.0. Експерти вважають, що це один із кроків з активного витіснення класичного роз’єму USB-A на користь USB Type-C.

Підтримка протоколів USB 2.0/1.1 зникне в нових контролерах USB. Вони випускатимуться в трьох варіантах з ідентифікаторами Device ID 0x9A1B, 0x9A1D та 0x9A13. Це окремі мікросхеми, які підтримуватимуть лише протоколи USB 4.0 та USB 3.2, а також підтримуватимуть технологію передачі великої потужності USB Power Delivery 3.0.

З USB 4.0 група USB-IF, яка відповідає за розвиток цієї технології, хоче стандартизувати конектор USB type-C та витіснити популярний сьогодні USB-A.

Підписуйтесь на наш канал у Telegramhttps://t.me/techtodayua

Протокол USB 4.0 анонсували восени 2019 року, і офіційно він називається USB4 (без пробілу). Мікросхеми контролерів USB4 будуть коштувати дорожче, ніж USB 3.2. Пристрої з підтримкою нового стандарту подорожчають.

USB4 пропонує три головні переваги над попередниками:

  • максимальна швидкість до 40 Гбіт/с. На такій же передає інформацію Thunderbolt 3;
  • сумісність з Thunderbolt 3, але це опціонально і залежатиме від конкретної реалізації USB4 у гаджеті;
  • краща адаптація до відео. Передача відеоконтенту та інших даних одночасно з USB4 означає управління пропускною смугою відповідно до потреб кожного потоку. Так, якщо відео потребує лише 20% пропускної здатності для виведення на монітор 1080p, решту 80% протокол віддасть для швидкої роботи, наприклад, із зовнішнім накопичувачем.

Також усі порти USB4 можна буде використовувати для заряджання гаджетів: у них впровадили обов’язкову підтримку USB Power Delivery, яка дозволяє передавати до 100 Вт потужності. Сьогодні ця технологія є опціональною, і не кожен порт USB Type-C її підтримує.

Очікувати на перші гаджети з USB4 можна наприкінці 2020 року або на початку 2021 року.

Роз’єм USB Type-C представили у 2014 році, але лише у 2020 році він почав демонструвати ознаки популярності. Уперше цього року він буде використовуватися в понад 50% нових мобільників, підрахували аналітики. До 2022 року більше половини випущених електронних продуктів матимуть як мінімум один роз’єм USB-C. Частково цьому сприяло те, що Євросоюз зробив цей роз’єм стандартом для мобільних пристроїв.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися