Субота, 2 Грудня, 2023

Qualcomm обіцяє появу перших смартфонів з 5G до кінця 2018 року

Прогнозувалося, що комерційне розгортання п’ятого покоління зв’язку почнеться у 2020 році, а смартфони з його підтримкою почнуть з’являтися у 2019 році. Однак найбільший розробник мобільних чіпів Qualcomm заявив, що гаджети з 5G можна очікувати вже наприкінці 2018 року. Процесорний вендор вже веде переговори про випуск таких девайсів з операторами та виробниками.5G

Старший віце-президент Qualcomm Дурга Прасад Малладі в інтерв’ю газеті Economic Times заявив, що деякі партнери компанії мають намір випустити перші смартфони з підтримкою 5G уже в кінці цього року. «Деякі оператори вже заявили, що хочуть анонсувати комерційні рішення з підтримкою 5G уже в кінці 2018 року, – каже він. – Ми робимо все можливе, щоб допомогти їм».

Очікується, що з 5G оператори зможуть запропонувати швидкість завантаження на рівні 2-4 гігабіт/сек. Наявний сьогодні 4G ледве досягає швидкості в один гігабіт. Топ-менеджер також додав, що підвищена швидкість з’єднання в епоху 5G істотно змінить те, як ми користуємося інтернетом, і може зробити справжню революцію.

Майбутній стандарт 5G передбачає використання нового радіоінтерфейсу 5G-NR, а також об’єднання всіх можливих частотних спектрів та використання технології Massive MIMO. Це дозволить досягати швидкості в кілька десятків гігабіт в секунду, що сприятиме розвитку нових цифрових мобільних сервісів.

За прогнозами аналітиків, кількість 5G-підключень у 2023 році досягне 1 млрд. Через шість років стільникові мережі 5G стануть доступні більш ніж 20 % населення нашої планети.

Перший мобільний гаджет з підтримкою 5G з’явився у 2015 році і для свого переміщення потребував візка. Причина великих розмірів прототипу криється не в браку технологій. Гаджет дозволяє тестувати роботу 5G відразу в декількох типах пристроїв: смартфонах, планшетах або комп’ютерах. Залежно від завантаженої програми, тестовий пристрій може прикинутися будь-яким із цих девайсів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися