Релігія залучає хайтек-роботів у монахи

Служителі буддійського храму Лунцюань використали високі технології для залучення послідовників. Для цього вони розробили робота, який пересувається по території храму, що знаходиться на околицях Пекіна, і розповідає відвідувачам про релігію.

Робот вийшов невеликим, його зріст – 60 см. Він розповідатиме відвідувачам про буддизм, співатиме мантри та відповідатиме на близько 20 простих питань. Також він може самостійно пересуватися по території храму.

Робота-монаха створили спільними зусиллями технологічних компаній і добровольців з провідних університетів Китаю. Його створювали за образом мультиплікаційного персонажа Xianer.

«Наука і буддизм не протистоять і не суперечать один одному, навпаки, вони можуть об’єднуватися і взаємодіяти», – каже головний розробник робота Сіаньфань.

Творці робота задоволені своїм результатом і вже працюють над новим поколінням, яке буде виконувати значно більше різних завдань. Відвідувачі також у захваті і вже їдуть подивитися на пристрій. Одна з таких – буддистка Мішель Ю, яка побачила робота у соцмережах. «Він милий та гарний. Він поширюватиме буддизм, оскільки люди думатимуть, що він цікавий», – говорить вона.