П’ятниця, 1 Березня, 2024

Ремонтувати чи купити нове: що вибрати, коли зламався гаджет

Навіть найкращий гаджет може зламатися, і тоді постає питання, що робити. З одного боку, можна купити новий, а з іншого – ремонтувати старий. Це непросте питання, але ось кілька порад, які допоможуть знайти оптимальне рішення.

Ремонтувати

Перш ніж приступати до вивчення асортименту магазинів чи пропозицій сервіс-центрів, варто переконатися, що девайс дійсно зламаний. Досить часто причиною фатальних «поломок», через які пристрій не включається або працює зі збоями, може бути кабель, що вийшов зі свого роз’єму, глибоко розряджена батарея. Власники ноутбуків, наприклад, часто скаржаться, що їхня клавіатура замість літер друкує цифри. Це не збій та не поломка – вони просто увімкнули режим NumLock.

Формула 50%

Існує популярне правило, яке допомагає визначитися, що робити, коли зламався гаджет. Спершу з’ясуйте вартість ремонту непрацездатного пристрою. Якщо вона більше 50% від ціни покупки нового девайса – варто купити новий.

У цій простій формулі часто роблять помилку: порівнювати вартість ремонту потрібно з ціною нового пристрою сьогодні. Згадувати ціну, за яку ви колись купували девайс, немає сенсу.

Експерти також рекомендують доповнити цю формулу ще одним правилом. Якщо гаджет вже колись ламався, варто ретельніше задуматися про купівлю нового.

Винятки з формули 50%

Обставини в житті можуть бути різними, тому варто брати до уваги інші особливості. Нові гаджети досить часто не мають тих функцій, що є в старому девайсі. Згадайте кнопки, змінні акумулятори, роз’єм для навушників, радіо FM – список можна продовжувати. Якщо у новому девайсі немає потрібної саме вам функції, тоді формула 50% не допоможе.

Хто ремонтуватиме

Деякі проблеми можна легко вирішити самостійно вдома, а в разі інших варто віднести девайс до сервісного центру. Самостійно ремонтувати варто, якщо пристрій має знімні частини. Наприклад, можна легко замінити жорсткий диск у ноутбукові – це стандартна деталь. Ослаблі кнопки в телефоні також досить просто полагодити самому.

Складні проблеми, наприклад, пошкоджені екрани, також можна вирішити самостійно. Але тільки якщо ви певні, що не зробите більшої шкоди. При такому ремонті також можуть знадобитися спеціальні інструменти, які доведеться купити.

Тож щоб вирішити, чи потрібно звертатися до сервісного центру, спершу почитайте форуми та сайти з ремонту. Так ви зрозумієте, наскільки серйозна у вас поломка.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися