Четвер, 30 Травня, 2024

Роботи замінять перекладачів до 2024 року, продавців – до 2031-го

Учені з Оксфордського та Єльського університетів підрахували, коли роботи зі штучним інтелектом зможуть замінити людей в різних професіях. За їхніми прогнозами, вже до 2024 року комп’ютер перекладатиме тексти краще, а до 2026-му – краще за людину писатиме твори шкільного рівня.

роботи

З ймовірністю у 50% роботи вже через 45 років виявляться кращими за своїх творців у всіх сферах. Так прогнозують опитані науковцями 350 експертів у галузі штучного інтелекту.

Приблизно через 10 років роботи замінять водіїв вантажівок. Живі продавці стануть залізними до 2031 року. Трохи більше часу буде потрібно, щоб кремнієві машини змогли написати бестселер. Очікується, що це відбудеться до 2049 року. Найдовше люди затримаються в медичній сфері – до 2053-го, коли роботизовані хірурги стануть кращими за біологічних.

Швидкість зміни людей на роботів, за прогнозами вчених, відрізнятиметься залежно від регіону. В Азії штучний інтелект перевершить людину через 30 років, у Північній Америці – через 74 роки.

Консалтингова компанія McKinsey & Company проаналізувала 800 професій. Вона склала прогноз, у яких сферах роботи замінять людей, а де автоматизація неможлива.

Компанія проаналізувала близько 2 тисяч завдань працівників різних професій. Виявилося, що більшість співробітників близько 20% робочого часу витрачають на одноманітні завдання, які можна автоматизувати з допомогою роботів.

Найефективніше, за даними McKinsey & Co, можна автоматизувати роботу громадського харчування і торгівлі. У кафе та ресторанах 73% дій, які виконуються людьми, можна перекласти на пристрої, використовуючи вже наявні технології. Виробнича діяльність теж під загрозою, наприклад, 90% роботи різальників та зварювальників можуть виконувати роботи.

Машинам поки що недосяжна керівна діяльність. Також не можна автоматизувати навчання і медицину – у цих професіях потрібний безпосередній контакт з людьми й особливості людського мислення.

Загалом роботи можуть замінити людей у професіях, де виконується одноманітна і монотонна робота. Запуск на фабриці кожного нового робота – це від 3 до 5,6 звільнених робітників.

Від впровадження роботів страждають не тільки робітники, які займаються ручною працею або монотонними операціями. Під загрозою можуть опинитися і юридичні професії. Це вже відбувається – система штучного інтелекту проаналізувала рішення Європейського суду з прав людини і на підставі цього успішно спрогнозувала 79% рішень стосовно інших процесів.

Фахівці прогнозують повернення виробництв у промислово розвинені країни. Наприклад, у Німеччині один авторобітник коштує більше €40 на годину, тоді як робот – від €5 до €8 на годину.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися