Неділя, 19 Травня, 2024

Російськомовний інтернет завойовують роботи-журналісти

Західні тенденції онлайнових новин приходять і в російськомовний сегмент інтернету. У листопаді «Яндекс» відкриває власне інформаційне агентство – спеціальну стрічку для ЗМІ та медіа. Її особливістю стане те, що повідомлення готуватимуть не журналісти, а автоматичні алгоритми «Яндекса» на основі моніторингу та аналізу даних.

На першому етапі, говорить керівник проекту «Яндекс для медіа» Марія Петрова, агентство буде надавати інформацію про ситуацію на дорогах, погоду, а також виділяти теми і події, інтерес до яких в пошуку різко виростає. Надалі список тем, за якими роботи будуть писати новини, розшириться, обіцяє вона.

Дані транслюватимуть у режимі реального часу і в різних форматах: для телеканалів це будуть графіки, для радіостанцій – спеціальний інтерфейс з текстами, для інформагентств, газет, журналів і сайтів – стрічка повідомлень. Підписка буде безплатною, зазначила Петрова.

«Яндекс» уже надає такий сервіс декільком редакціям, серед яких «Інтерфакс», але поки в індивідуальному порядку, уточнила Петрова. Виконавчий директор служби фінансово-економічної інформації «Інтерфаксу» Юрій Погорілий підтвердив «Відомостям»: агентство кілька років отримує інформацію «Яндекса» про затори, яку роблять роботи, і додає її у свої стрічки для передплатників. Хоча в самого «Інтерфаксу» є дочірнє агентство «Фінмаркет», яке вже 10 років пише новини за допомогою роботів, зауважує він.

Тема автоматичного написання текстів не нова, хоча поки не отримала великого поширення. Така технологія є, наприклад, у компанії Narrative Science: як випливає з опису на сайті компанії, її програмна платформа Quill являє собою штучний інтелект, який допомагає перетворити дані на зв’язний текст. Серед клієнтів Narrative Science називає, зокрема, журнал Forbes. Деякі тексти на сайті Forbes замість імені автора дійсно підписані Narrative Science. Зазвичай це невеликі матеріали, присвячені, наприклад, прогнозу вартості акцій тих чи інших компаній.

Нещодавно Automated Insights, що розробила платформу Wordsmith зі створення текстів з необроблених даних, відкрила безплатний доступ до її бета-версії. Сервіс може переробляти великий обсяг первинних даних – таблиці, статистику, коментарі – і перетворювати їх на короткі осмислені нотатки. Так, роботом-журналістом Automated Insights уже користуються Associated Press і сервіс Yahoo News. А навесні 2014 перше повідомлення про землетрус у Лос-Анджелесі розповсюдила програма Quakebot, створена співробітником газети Los Angeles Times Кеном Швенке.

Роботи-журналісти в майбутньому цілком можуть скласти конкуренцію звичайним журналістам, прогнозують експерти. У робота можна закласти алгоритм написання замітки, наприклад, яку інформацію видавати відразу, а яку залишити всередині тексту, щоб підвищити його читаність, особливо на сайті. Часто журналісти нехтують цими правилами, відкриваючи в перших рядках тексту всю інформацію. Але, впевнені учасники медіаринку, повністю замінити журналістів роботи навряд чи зможуть, оскільки ніколи не відчують цікаву історію – вони лише відповідають на питання, які їм ставлять.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися