Неділя, 25 Лютого, 2024

Nvidia розповіла, скільки коштує розробка нового відеочіпа

Nvidia днями на конференції GTC 2017 презентувала своє нове покоління відеопроцесорів Volta. Відеокарти на його основі призначені для машинного навчання, штучного інтелекту та «хмар». Компанія розповіла, у скільки їй обійшлася розробка цього чіпа.

Nvidia

За словами Дженсена Хуанга, який представив нову архітектуру, розробка чіпа Volta GV100 обійшлася компанії приблизно в $3 млрд. Частково це пояснюється високою складністю мікросхеми, яка містить близько 21,1 млрд транзисторів, а площа кристала становить 815 квадратних міліметрів. Для порівняння, центральні процесори Intel покоління Skylake мають 1,75 млрд транзисторів, а 22-ядерний Xeon Broadwell-E5 має 7,2 млрд транзисторів.

Volta являє собою сьоме покоління графічних архітектур Nvidia. За даними компанії, чіп забезпечує продуктивність у завданнях глибокого навчання, еквівалентну продуктивності 100 сучасних процесорів.

Пікова продуктивність Volta у 5 разів вища за попередню архітектуру Nvidia Pascal і в 15 разів вища за продуктивністи випущеної два роки тому архітектури Nvidia Maxwell. За даними компанії, темпи зростання продуктивності графічних архітектур Nvidia вчетверо більше за те, що передбачав закон Мура.

Випуском графічних процесорів Nvidia GV100 займеться тайванський виробничий холдинг TSMC. Чіпи будуть виробляти за технологічними нормами у 12 нанометрів.

Разом з новою архітектурою Nvidia також презентувала оновлену лінійку суперкомп’ютерів зі штучним інтелектом DGX AI. Системи на базі GPU Nvidia Tesla V100 використовують повністю оптимізоване для завдань штучного інтелекту програмне забезпечення. Продуктивність такої системи втричі вища, ніж у попереднього покоління DGX, і відповідає потужності приблизно 800 CPU в рамках однієї системи.

У Nvidia планують, що архітектура Volta стане новим стандартом високопродуктивних обчислень. Завдяки об’єднанню ядер CUDA і нового ядра Volta Tensor в уніфікованій архітектурі один сервер на базі GPU Tesla V100 зможе замінити сотню центральних процесорів у високопродуктивних обчисленнях. Матричні обчислення в блоках Tensor збільшують продуктивність нового ядра в завданнях машинного навчання до 120 Тфлопс, швидкодія GV100 в обчисленнях з точністю FP32 становить 15 Тфлопс, FP64 – 7,5 Тфлопс.

Тактова частота ядра Volta GV100 становить 1455 МГц. Енергоспоживання відео прискорювача Tesla V100 не перевищує 300 Вт, що не сильно відрізняється від показників прискорювача попередньої архітектури Tesla P100.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися