Четвер, 18 Квітня, 2024

Росіяни запускали фальшиві проукраїнські додатки для Android – Google

Google викрив фальшивий додаток, який обіцяв українцям інструменти для DDoS-атак російських сайтів. Насправці цей додаток випустила російська кібергрупа Turla, яку асоціюють з ФСБ. Про це повідомила експертна група Google Threat Analysis Group у своєму блозі.

За даними TAG, додаток «Кібер Азов», який використовує символіку українського полку «Азов», насправді створено угрупуванням Turla. Ця хакерська група, відома тим, що скомпрометувала європейські та американські організації за допомогою шкідливого програмного забезпечення.

Додаток розповсюджувався через домен, контрольований Turla, і його потрібно було встановлювати вручну з файлу APK. В магазині Google Play цей додаток не був доступний.

Текст на веб-сайті Cyber Azov стверджував, що програма запускатиме атаки типу DDoS на російські веб-сайти. Але аналіз TAG показав, що програма була неефективною для цієї мети. Вона лише відправляла GET-запити, що недостатньо ефективно для блокування роботи сайтів.

Аналіз файлу APK на VirusTotal показує, що багато антивірусів позначають його як шкідливий додаток, що містить троян.

У TAG кажуть, що кількість користувачів, які встановили додаток, невелика. Адреса біткойн, указана на веб-сайті для збору пожертв, не здійснювала та не отримувала жодних транзакцій, що підтверджує оцінку того, що шкідливий додаток не досяг широкого охоплення.

Однак домен Cyber Azov все ще доступний, тому більше користувачів Android можуть встановити програму.

Окрім шкідливих програм для Android, TAG також помітив використання нещодавно виявленої вразливості Follina в Microsoft Office. Вона дозволяє захоплювати комп’ютери за допомогою шкідливих документів Word. За словами дослідників Google, уразливість використовувалася групами, пов’язаними з російськими військовими для націлювання на медіа-організації в Україні.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися