Розроблений у Facebook штучний інтелект Rosetta допоможе соцмережі зрозуміти меми

Мемом може вважатися будь-яка ідея, символ, манера або образ дії, які свідомо чи несвідомо передаються від людини до людини за допомогою мови, листів, відео, ритуалів, жестів. Але користувачам інтернету меми більше відомі у вигляді картинок з написом на них.

Активні інтернет-користувачі могли помітити, що останніми роками стало популярним спілкування за допомогою картинок з написами. І якщо для людини такий формат зручніший, ніж текст, з ним виникають складнощі в інтернет-гігантів. Найбільша соцмережа планети Facebook адаптувала свою систему штучного інтелекту Rosetta, яка вже займається перекладами та пошуком хейтерських фраз, для розпізнавання тексту на зображенні.

Мем (англ. Meme) – одиниця культурної інформації. Мемом може вважатися будь-яка ідея, символ, манера або образ дії, які свідомо чи несвідомо передаються від людини до людини за допомогою мови, листів, відео, ритуалів, жестів. Але користувачам інтернету меми більше відомі у вигляді картинок з написом на них. Подібний спосіб пересилання інформації став настільки популярним, що меми також часто називають медіавірусами, оскільки найбільш вдалі поширюються в соцмережах та на сайтах вибуховим чином. В інтернеті навіть є спеціалізовані онлайн-генератори мемів, з якими не потрібно вміти користуватися фоторедакторами, щоб нанести напис на завантажене на сайт зображення.

Розуміти меми необхідно, щоб їхній зміст став доступний іншомовним користувачам, а також переконатися в тому, що завантажений контент не розпалює ворожнечу чи якимось іншим чином порушує правила соцмережі. У Facebook кажуть, що Rosetta «витягує» текст з понад мільярда картинок та відеокадрів щодня. Причому слова написано різними мовами, з арабською та хінді включно.

Розробники системи говорять, що її широко використовують у Facebook та Instagram для аналізу завантаженого контенту. У планах – розширити кількість підтримуваних Rosetta мов для якіснішого аналізу тексту на картинках. Система нещодавно додала ще 24 мови, разом з телугу, непальською, урду, панджабі та зулу.

До речі, з точки зору юриста меми – це не просто картинки з написами, вони мають права. У 2013 році Grumpy Cat Limited уклала угоду з фірмою з випуску напоїв Grenade. Вони запустили бренд охолодженої кави Grumpy Cat Grumpuccino, в якому без дозволу використали популярний мем з невдоволеним котом. Три роки потому суд виніс вердикт, який може стати прецедентом для інших мемів.

А ще від сучасних мемів весело буде також археологам майбутнього. Представники популярного гумористичного інтернет-майданчика 9GAG висікли на 24-тонній кам’яній плиті меми. Після цього вони закопали її посеред пустелі в Іспанії. На носій потрапили персонаж DickButt, «замислений динозавр» філосораптор і стоп-кадр з кліпу Pen-Pineapple-Apple-Pen корейського музиканта Піко-Таро.

На Android можна легко перейти на спілкування мемами. Для цього знадобиться додаток Meme Generator, який розповсюджується безплатно, а за $2,49 позбавляє від вбудованої реклами. Відразу після його запуску він запропонує широкий вибір картинок із уже популярних мемів. Щоб знайти потрібну, необхідно лише ввести її назву в поле пошуку. А якщо натиснути на зірку поряд із зображенням, це зробить його «улюбленим». Окрім вбудованого набору картинок, можна використовувати свої власні фотографії. Щоб створити мем, необхідно вказати знімок, а також написати два рядки тексту вгорі та внизу. Після цього можна відразу переслати його друзям або зберегти на майбутнє.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я