Що почитати любителям роботів

Різноманітні машини та роботи стають дедалі ближчими, і прочитати про те, що на нас очікує сьогодні та в майбутньому, можна з літератури. Сайт RoboHunter склав список з 12 книг про роботів, до якого входять як художні твори, так і освітні матеріали, бізнес-книги і технологічні інструкції.

Фантастика

«Робогенезис» (2014) і «Робопокалипс» (Robopocalypse) (2012) – Деніел Уілсон

Автор Даніель Уілсон за професією – інженер з робототехніки, що робить його творіння в науково-фантастичному жанрі більш ніж просто цікавими.

«Вектор загрози» – Том Кленсі (2013)

Том Кленсі вже давно використовує свій талант, щоб показати нам найближче майбутнє з мережею алгоритмів та інтегрованих рішень, які дають нам можливість підтримувати зв’язок, роботу супутникових та енергетичної систем. У черговому своєму страхітливому романі він демонструє, як все це може розвалитися на частини.

D4VE – Райан Фер’є і Валентин Рамон (2013)

Ця книга має сподобатися любителям коміксів.

«Я, робот» – Айзек Азімов (1950)

Уже канонічна історія про штучний інтелект та три закони робототехніки.

Освіта

«Любити машини: мистецтво і наука японських роботів» – Тімоті Гірник (2006)

Чим можна пояснити унікальне ставлення японців до роботів, до яких вони ставляться скоріше як до потенційних колег, а не як до потенційних супротивників? У книзі автор намагається дати відповідь на це фундаментальне питання, розглядаючи історичні зв’язки Японії з роботами, сьогоднішнє захоплення робототехнікою і передовими технологіями, а також розмірковує про те, що чекає на нас у майбутньому.

«Штучні когнітивні системи: Підручник» – Девід Вернон (2014)

Книга пропонує огляд основних парадигм когнітивної науки і архітектури; автор також звертає увагу на аспекти когнітивних систем, які дуже близькі до робототехніки. Серед них – автономність робота, пам’ять і прогнози на майбутнє. Ці теми мають першорядне значення для робототехніки, зокрема в галузі природної взаємодії людини і робота і телемеханіки спілкування.

«Розвиваюча робототехніка: від немовлят і до роботів» – Анджело Кангелосі і Метью Шлезінгер (2015)

Розвиваюча робототехніка – це спільний і міждисциплінарний підхід до робототехніки, який безпосередньо керується принципами та механізмами розвитку дитини. Підхід заснований на тому, що робот, використовуючи внутрішні принципи системи, які регулюють взаємодію його тіла, мозку і навколишнього середовища в реальному часі, може самостійно отримувати дедалі складніший набір сенсомоторних і розумових здібностей. Книга, спираючись на ідеї психології, інформатики, лінгвістики, неврології і робототехніки, пропонує перший всебічний огляд цієї нової сфери діяльності.

«Робо-світ: історія конструктора роботів Синтії Бризил» – Джордан Д. Браун (2005)

Ця книга підійде не лише для дорослих, а й для дітей. У ній йдеться про відомого розробника машин Синтію Бризил, яка особливо відома роботом Jibo.

Їжа для роздумів

«Скляна клітка: Автоматизація та зв’язок» – Ніколас Карр (2014)

У цій книзі автор бестселерів Ніколас Карр заглядає за заголовки новин про заводських роботів і автомобілів без водіїв, носимі комп’ютери та цифрову медицину. Він досліджує питання прихованих витрат – у що нам обійдеться перевага програмного забезпечення над нашою роботою і дозвіллям.

«Суперінтелект: Шляхи, небезпеки, стратегії» – Нік Бостром (2014)

У книзі автор задається питанням: що станеться, коли машини перевершать інтелект людей? Штучні агенти – збережуть або знищать?

«Чарівна історія пошуку механічного життя» – Габі Вуд (2003)

У XVIII столітті винахідник Жак де Вокансон створив механічну качку, яка, здавалося б, могла перетравлювати і виводити з організму їжу. Кілька десятиліть потому європейці закохалися в «Турка» – знамениті шахові ігрові автомати, створені в 1769 році.

Що ховається за нашим віковим прагненням створити механічне життя? Що це прагнення розповідає нам про людську природу? Габі Вуд простежує історію робототехніки від її найяскравіших винаходів до самих хитромудрих містифікацій. Використовуючи жарти і літературні, культурні та філософські екскурси, Вуд пропонує читачеві захопливий і пізнавальний мікс наукових історичних даних.

«Створений для війни: революція робототехніки і конфлікт 21-го століття» – П. В. Сінгер (2009)

Автор пропонує погляд на робототехніку та штучний інтелект у рамках оборонної промисловості і сфери безпеки. Дізнайтеся більше про DARPA та інші науково-дослідні установи.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я