Неділя, 14 Квітня, 2024

Сканер EXPLORER – перший у світі, який повністю сканує всю людину за один раз

Сучасні медичні технології днями отримали значний поштовх уперед. Розробники з компанії UC Davis продемонстрували роботу першого у світі сканера, який може охопити всю людину, тоді як раніше можна було розглядати пацієнтів лише ділянками. Також новий девайс ефективніше працює з радіацією, завдяки чому пацієнти отримують у десятки разів меншу дозу.

Сканер EXPLORER здатний за один прохід видавати повну 3D-картинку людського тіла та його органів. Для своєї роботи він використовує комбінацію рентгенівської комп’ютерної томографії та позитронно-емісіонної томографії. Завдяки ефективнішому захопленню радіаційного випромінювання сканер здатний видавати зображення за одну секунду. При тривалому опроміненні він здатний робити фільми. Останнє є корисним, коли, наприклад, потрібно відстежувати шлях ліків усередині організму.

Перші знімки роботи нового сканера публічно покажуть 24 листопада на конференції радіологів Radiological Society of North America у Чикаго. EXPLORER дозволяє, наприклад, наочно візуалізувати метаболізм людського тіла. На представлених знімках видно, як відбувається переробка глюкози в організмі. Рівень детальності фотографій дозволяє бачити те, що було недоступно на традиційних позитронно-емісіонних сканерах. А тривимірна динамічна візуалізація руху речовин у тілі взагалі була недоступна.

Сканер EXPLORER почали розробляти 13 років тому, коли у науковців та інженерів з’явилася відповідна ідея. У 2011 році вона отримала грант на $1,5 млн від Національного інституту раку. У 2015 році інженери додатоково отримали грант на $15,5 млн. Це фінансування дозволило розробникам знайти та об’єднатися з партнером для комерційного випуску нової технології.

Інженери очікують, що EXPLORER матиме великий вплив на клінічні дослідження та лікування пацієнтів. Адже окрім високоякісних знімків раніше недоступної якості він також менше опромінює піддослідних. Сканер працює до 40 разів швидше поточних позитронно-емісіонних моделей та здатний видати діагностичне зображення усього тіла за 20-30 секунд. Інженери кажуть, що це зменшує отриману пацієнтами дозу радіації до 40 разів. Таке зниження дозволяє частіше проводити дослідження, а також застосовувати їх у педіатрії, де особливо важливо контролювати дозу опромінення.

Дослідники вже планують вивчати з новим інструментом поширення раку та розвиток пухлин, розвиток запалень, метаболічні розлади та інші захворювання.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися