Середа, 19 Червня, 2024

Скільки українських дронів «перемелює» фронт? 10 000 на місяць

Досить часто кажуть, що дрони на фронті – це витратний матеріал. Дослідникам вдалося підрахувати, скільки дронів втрачається щомісяця через російські системи радіоелектронної боротьби. Експерти Королівського інституту об’єднаних служб Великої Британії назвали цифру у 10 000 втрачених безпілотників на місяць – це приблизно 300 безпілотників на день.

Свою інформацію експерти отримали від трьох українських військовослужбовців, які залишилися інкогніто.

У звіті не уточнюється, які моделі входять у заявлені втрати або в якій пропорції. Джеймс Паттон Роджерс, професор військових досліджень Університету Південної Данії та експерт з безпілотників, сказав, що більшість втрачених були відносно дешевими, невеликими комерційними безпілотниками, які використовуються для спостереження.

Оцінки вказують на безпрецедентний масштаб використання БПЛА в Україні, сказав він, додавши, що це «один із перших у світі конфліктів безпілотників проти безпілотників».

Роджерс сказав, що хоча цифри ймовірно завищені, вони підкреслюють, наскільки ефективною стала російська радіоелектронна боротьба в протидії широкому використанню безпілотників.

Дрони є відомим аспектом раннього успіху України у стримуванні наступу Росії. Їхня ефективність спонукала до офіційної кампанії збору коштів — United24 — яка була створена для формування «армії безпілотників».

Але до літа стало ясно, що одна з найпопулярніших моделей — комерційний дрон DJI — швидко втрачає свою ефективність через ефективні засоби радіоелектронної боротьби.

Тим не менш, сказав Паттон Роджерс, Україна розробляє власні стійкі системи безпілотників, щоб заповнити цю прогалину в потужностях.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися