Вівторок, 12 Грудня, 2023

Смартфони псують нам поставу і настрій

Гарвардські вчені з’ясували, що робота зі смартфоном негативно впливає на людську поставу й може зіпсувати настрій. Хоча вчені тільки починають досліджувати можливий вплив смартфонів на фізичне і психічне здоров’я людини, але вже простежуються деякі закономірності.

За версією професора Гарвардської школи бізнесу Емі Кадді, коли люди працюють з iPhonе, вони часто сутуляться, що створює додаткове навантаження на шию. Сутуле положення тіла впливає на психіку та погіршує настрій, пам’ять і навіть вплине на зниження самооцінки.

Емі Кадді показала, що найбільше страждають власники смартфонів з невеликим екраном. Простежується залежність між розміром пристрою і його впливом: чим менше пристрій, тим більше треба сутулитися, щоб ним користуватися.

«Це звучить іронічно, але ми використовуємо мобільні пристрої кілька годин кожного дня, намагаючись підвищити ефективність своєї роботи і якість життя, однак на ділі така тісна взаємодію справляє абсолютно зворотну дію», – розповідає в статті дослідниця.

Щоб уникнути цієї сутулої пози, професор радить тримати смартфон на рівні очей і проводити час від часу масаж м’язів по сторонах шиї і між лопатками.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися