П’ятниця, 14 Червня, 2024

Смартфони Android почнуть попереджати, що вам дзвонить шахрай

На нещодавній конференції Google I/O 2024 компанія представила масу вдосконалень свого штучного інтелекту Gemini. Одна функція одразу привертає увагу своєю корисністю в реальному житті: виявлення шахрайських дзвінків. Штучний інтелект аналізуватиме розмову та в реальному часі попереджатиме, що ви розмовляєте з шахраєм.

Телефонне шахрайство – це велика проблема. Ці шахрайства можуть ввести в оману навіть найкмітливіших користувачів. Нова функція Google має на меті змінити це, аналізуючи дзвінки в режимі реального часу та повідомляючи вас, якщо щось здається підозрілим.

Дейв Берк, віце-президент Google з інженерних питань, показав, як це працює під час події I/O. На сцені йому подзвонив хтось, видаючи себе за представника банку, і попросив перевести свої заощадження на новий рахунок для безпеки.

На телефоні Берка з’явилося сповіщення: «Імовірне шахрайство: банки ніколи не проситимуть вас перемістити свої гроші, щоб зберегти їх у безпеці». Також телефон запропонував йому покласти трубку.

Далі Берк пояснив, що функція реалізована на базі Gemini Nano , яка працює на пристрої без підключення до інтернету.

Отже, хто отримає найбільшу користь від цієї технології? Ну майже всі:

  • Для всіх : виявлення шахрайства в режимі реального часу дає вам змогу бути обережнішими під час дзвінків і уникнути обману.
  • Вразливі верстви населення: люди похилого віку та ті, хто менше знайомі з технологіями, є головними цілями для шахраїв. Цей захист штучного інтелекту може додати додатковий рівень безпеки.
  • Люди, схильні до емоційного впливу: шахраї часто використовують страх і терміновість, щоб тиснути на своїх жертв. Сповіщення штучного інтелекту може порушити їхню тактику, даючи вам можливість перевести подих і не стати жертвою.

Звичайно, з будь-якою новою технологією, яка аналізує ваші дані, конфіденційність є великим знаком питання. Хоча Google каже, що все залишається на вашому пристрої, деякі експерти стурбовані потенційною вразливістю.

Є побоювання, що зловмисники або особи, які мають фізичний доступ до телефону, можуть скористатися цією функцією. Захисники конфіденційності попереджають, що державні установи чи компанії спостереження можуть зловживати такою технологією для прослуховування приватних розмов. Також існує ризик того, що законні дзвінки будуть позначені як шахрайські, що спричинить непотрібну тривогу та потенційні незручності .

На жаль, Google ще не оприлюднив точну дату випуску функції виявлення шахрайських дзвінків на смартфонах Android. У компанії згадали, що це буде опціонально, тобто ви матимете контроль над тим, чи активувати цю функцію. За словами Google, ми можемо очікувати більше інформації про доступність і те, як її активувати, «пізніше цього року».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися