Вівторок, 18 Червня, 2024

Смартфони Android почнуть викликати допомогу при ДТП

Функція Google Pixel, що рятує життя при ДТП, запрацює на усіх телефонах Android. Свіжа версія програми Android Personal Safety (2022.05.25) з магазину Google Play містить прихований код. Цей код говорить про те, що функція виявлення автокатастрофи, яка є на певних моделях Pixel, незабаром стане доступною для інших телефонів Android.

Визначення ДТП призначене для розпізнавання ситуації, коли автомобіль потрапив в аварію і його пасажири потребують допомоги. Телефон здатний сам подзвонити за поміччю, якщо його власник не може цього зробити.

Рядки коду, знайдені в останній версії Android Personal Safety, лише натякають на розширення цієї функції. Наприклад, замість фрази «Pixel вібрує, подає сигнал на максимальній гучності та запитує, чи потрібна вам допомога», новий код каже: «Ваш пристрій буде вібрувати, подасть сигнал будильника та запитає, чи потрібна вам допомога».

В іншому рядку коду спочатку говорилося: «Pixel використовує місцезнаходження вашого пристрою, датчики руху та навколишнє аудіо, щоб виявити автокатастрофу, навіть коли додаток закрито або не використовується. Пам’ятайте, Pixel може не виявити всі аварії, і активні дії можуть активувати виявлення ДТП». Тепер у рядку написано: «Персональна безпека використовує місцезнаходження вашого пристрою, датчики руху та навколишнє аудіо, щоб виявити автомобільну аварію, навіть коли додаток закрито або не використовується. Майте на увазі, що персональна безпека може не виявити всі аварії, а активні дії можуть активувати виявлення автокатастроф».

Виявлення автокатастрофи використовує GPS телефону, датчики руху та мікрофон. Функція не працює, коли ввімкнено режим економії заряду акумулятора або режим польоту. При виявленні аварії телефон вібрує, голосно дзвонить і запитує, чи потрібна допомога, як усно, так і на дисплеї.

Користувач можете відповісти протягом 60 секунд, сказавши «Екстрена допомога», що вмикає гучний зв’язок. Або він можете сказати «скасувати» чи натиснути на підказку «Я в порядку» на екрані, щоб зупинити процес і скасувати дзвінок.

Якщо юзер не відповість протягом 60 секунд, гучномовець увімкнеться, і телефон викликає служби екстреної допомоги з поясненням, що сталася автомобільна аварія. Повідомлення містить адресу, де сталася аварія.

Інші функції додатка Personal Safety, які з’являться на телефонах Android, включають «кризові сповіщення». При їхній активації вони попереджають про локальну кризу, надзвичайну ситуацію поблизу та дають посилання на сторінку, де можна знайти більше інформації про те, що відбувається.

Коли Google поширить цю функцію на телефони, які не є Pixel, вона, ймовірно, зробить це через Google Play Store.

Цікаво, що iPhone також пропонує подібну функцію. Така опція також запланована для Apple Watch.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися