П’ятниця, 14 Червня, 2024

Wikipedia стала платною – Google та Internet Archive перші клієнти

Google почне платити за використання інформації Вікіпедії. Пошуковий гігант разом із «Інтернет-архівом» є першими замовниками ще відносно нового комерційного продукту, запущеного Фондом Вікімедіа, який керує Вікіпедією. Послуга Wikimedia Enterprise, пропонує купувати доступ до контенту цієї безкоштовної енциклопедії компаніям, які використовують її матеріали у великій кількості.

Протягом багатьох років Google використовував інформацію з Вікіпедії, щоб пропонувати на сторінці пошукової видачі швидкі відповіді та факти. Вперше таку панель представили у 2012 році. Ця функція витягує інформацію з вільно доступних онлайн-ресурсів, включаючи Вікіпедію, Google Books та інші джерела.

Інші технічні гіганти також використовували інформацію Вікіпедії у своїх продуктах. Наприклад, Facebook у 2020 році протестував інформаційні панелі на основі Вікіпедії, подібні до Google. Сьогодні Apple повертає результати на основі Вікіпедії у своїй функції Spotlight Search.

Різні великі та малі технологічні компанії також покладалися на дані Вікіпедії для покращення власних продуктів і послуг.

Служба Wikimedia Enterprise працює вже рік, обслуговуючи комерційних клієнтів. Однак досі були невідомі її перші платні клієнти.

Також є безкоштовна пробна версія для самообслуговування, яка пропонує 10 000 запитів на вимогу та необмежений доступ до 30-денного знімка енциклопедії.

Організація каже, що енциклопедія тепер покриває свої поточні експлуатаційні витрати і має зростаючий список користувачів. Але використовувати комерційний продукт не обов’язково, навіть якщо клієнт, який отримує доступ до даних, великий, як Google. Усі проекти Вікімедіа, включаючи набір загальнодоступних наборів даних, інструментів та API, які пропонує Фонд Вікімедіа, залишаться доступними для безкоштовного використання всім користувачам.

Тим часом Інтернет-архів, який керує цифровим архівом сайтів інтернету, відомим як Wayback Machine, також використовуватиме комерційну послугу для покращення власних пропозицій.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися