Середа, 24 Липня, 2024

Смартфони на чипах Qualcomm простіше оновлюватимуть Android

Оновлення Android – це одна з непостійних речей для користувача телефону Android. З роками ситуація покращилася, і загалом, якщо ви є власником флагмана Google Pixel або Samsung, ви зазвичай можете розраховувати на отримання останніх оновлень з прийнятною швидкістю. Історія трохи інша, якщо у вас є телефон середнього чи бюджетного класу зі старішим чипсетом, не кажучи вже про мобільник, який працює на процесорі Exynos або MediaTek. У такому випадку ви можете розраховувати на отримання одного або двох великих оновлень, і, ймовірно, нічого більше, крім, можливо, оновлень безпеки.

Це, безумовно, велика проблема, яка сприяє фрагментації та робить роботу Android менш привабливою порівняно з Apple, де ви можете покладатися на те, що ваш телефон буде отримувати стабільне оновлення протягом семи років.

В нещодавньому інтерв’ю виданню Android Authority керівник Qualcomm підтвердив, що компанія вживає заходів, щоб виробникам смартфонів було легше оновлювати свої пристрої.

«Одна з речей, над якою ми працювали протягом останніх кількох років разом із Google і виробниками оригінального обладнання, — це змінити структуру вбудованого коду — змінити механізм, за допомогою якого ми виконуємо ці оновлення», — сказав Кріс Патрік, старший віце-президент і генеральний менеджер телефонів Qualcomm. Ідея цього полягає в тому, щоб зменшити вузькі місця, з якими стикаються виробники обладнання, намагаючись розгорнути оновлення на старіших пристроях.

«Для клієнта — виробника оригінального обладнання — дуже складно отримувати оновлення безпеки, отримувати оновлення версії Android, а потім надавати це кожному кінцевому користувачеві, — сказав Патрік. – Насправді це дуже дорого і дуже складно».

За словами Qualcomm, оптимізація коду фактично відбувалася роками, але компанія зробить офіційне оголошення про зміни пізніше цього року. Навряд чи ця оптимізація стане «золотою кулею», яка повністю вирішить фрагментацію програмного забезпечення Android, але приємно бачити, що Qualcomm намагається вирішити цю проблему, навіть якщо, як сказано, це не головний винуватець проблеми.

Незрозуміло, якими будуть терміни реалізації цього проекту та його публічне оголошення. У 2024 році відбудеться виставка IFA у Берліні у вересні та саміт Snapdragon у жовтні. Остання подія буде співпадати з випуском Samsung Snapdragon 8 Gen 4. Було б цілком логічно, щоб Qualcomm оголосила щось про програмне забезпечення після представлення нового чипсета.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися