П’ятниця, 14 Червня, 2024

Смог з повітря – джерело чорнил для принтерів

Випускник Массачусетського технологічного інституту Анірудх Шарма запропонував новий спосіб отримання чорнил для принтерів. Джерелом сировини виступає міський смог.

Він створив демонстраційний пристрій, що збирає сажу від горіння свічки. Принцип роботи такого девайса полягає в прокачуванні повітря із частками смогу через електрично поляризовані панелі, на одній з яких накопичується сажа. Зібраним матеріалом далі заповнюється модифікований струменевий картридж HP C6602, який наповнюється сумішшю сажі, горілки та оливкової олії. Такі чорнила можна використати для друку з роздільною здатністю 96 точок на дюйм.

Поки що чорнило Шарми поступається за якістю заводським чорнилам таких відомих виробників, як HP або Canon. Навіть сам винахідник визнає, що чорнило може бути більш насиченого чорного кольору. Проте його винахід дозволяє не піклуватися про закінчення фарби: за даними Шарми, чотирирічний дизельний двигун здатний лише за 60 секунд виробляти стільки вуглецю, якого вистачить на цілий картридж.

Дослідник каже, що компанії-виробники принтерів мають близько 70% свого доходу за рахунок витратних матеріалів, які вони продають із прибутковістю у 400%. Досить подивитися на вартість середнього фірмового картриджа, в якому обсяг чорнила не перевищує кількох десятків грамів. Тож виходить, що один літр цієї рідини коштує близько $2540. Для порівняння, на ці гроші можна купити приблизно 10 тис. літрів бензину, 6,4 пляшки колекційного шампанського «Шато Петрус» або 10,5 тис. літрів молока. Парфуми «Шанель №5», що вважаються статусними і тому – дорогими, у пляшці на 100 мл обійдуться приблизно в $225. Це $2250 за літр, що на кілька сот доларів дешевше чорнила для принтера.

Шарма вважає, що його винахід за умов удосконалення та комерційного виробництва може змінити цю традицію дуже дорогого чорнила.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися