Субота, 24 Лютого, 2024

Як замінити Facebook на робочому місці

Соціальні мережі та робота в офісі останнім часом стали для багатьох практично нероздільними речами. Справді, будь-які актуальні новини обов’язково потрапляють до Facebook чи Twitter; на запитання «Куди піти» та «Що почитати» теж відповіді знайдуться там.

Та є й інша сторона медалі. Соціальні мережі мають здатність відволікати від роботи, заважають правильному робочому тайм-менеджменту офісного працівника.

Багато компаній у всьому світі створюють внутрішні соціальні мережі, щоб сприяти розвитку комунікації – як формальної, так і неформальної – серед своїх співробітників. В Україні такого досвіду ще досить мало.

Редакція TechToday завітала в гості до «МТС Україна», яка недавно впровадила власну внутрішню соціальну мережу під назвою «ПРОСТІР», та з’ясувала, у чому ж цінність сайту для співробітників.

Досвід зарубіжних компаній показує, що впровадження корпоративної соціальної мережі допомагає, як мінімум, замість нарад трансформувати зустрічі в режим онлайн, спростити комунікації між колегами та пришвидшити комунікації у проектах.

«ПРОСТІР» – це соціальна мережа, яка за функціоналом нагадує суміш Facebook, LinkedIn і Blogspot. Кожен співробітник має власну сторінку, бачить стрічку новин, може «тегати» друзів у повідомленнях, створювати альбоми, вести блоги і так далі. Користувач може сам обрати мову, якою заповнювати профіль та писати в соціальній мережі, – українську чи російську.

При цьому важливо те, що можна обговорити з колегами робочі моменти у форматі старого доброго форуму, не відволікаючись на наради і зайві зустрічі:

У «ПРОСТОРІ» є окремі сторінки департаментів та дирекцій компанії:

Як і в LinkedIn, тут є можливість вказувати свої професійні навички, а колеги можуть їх підтверджувати. Ще однією відмінністю «ПРОСТОРУ» від звичайної соціальної мережі є впровадження функціоналу проектного менеджменту. Тобто співробітники, які працюють у різних департаментах та навіть у різних містах України, можуть працювати над одним проектом, давати рекомендації та обговорювати питання в реальному часі.

Також є можливість звернутися до колективного розуму і запитати поради колег:

Західні компанії вже давно мають досвід успішного впровадження внутрішніх соціальних мереж. Наприклад, телеком-оператор T-Mobile (США, 43 млн абонентів, 38 тис. співробітників) уже більше 4 років використовує корпоративну соціальну мережу на платформі Jive всередині (для спільної роботи співробітників) і ззовні (для підтримки клієнтів). У результаті:

  • заміна 15 внутрішніх ІТ-систем корпоративною соцмережею;
  • процедура публікації інформації скоротилася з 36 кроків до двох;
  • $8 млн економії на часі співробітників, раніше зайнятих у створенні та розповсюдженні корпоративної інформації, за останні 3 роки;
  • $3 млн економії на рік за рахунок зменшення часу вирішення питань абонентів співробітниками кол-центру.

Тому коректно створена соціальна мережа може стати непоганою підмогою для офісних працівників на шляху до трудових вершин.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися