США заборонить продавати Росії смартфони у разі вторгнення в Україну

Президент США Джо Байден пригрозив руйнівними діями проти Росії, намагаючись застерегти Путіна від будь-якого можливого військового вторгнення.

США можуть вдарити по імпорту в Росію телефонів, деталей літаків. Саме такі санкції офіційні особи США розглядають, щоб підірвати економіку Росії в разі її вторгнення в Україну. Про це повідомив агентству Рейтер представник адміністрації президента США Джо Байдена.

Президент США Джо Байден пригрозив руйнівними діями проти Росії, намагаючись застерегти Путіна від будь-якого можливого військового вторгнення. Путін заперечує, що Росія планує вторгнення.

Заходи включають надзвичайні заходи експортного контролю, які можуть перекрити доступ до Росії широких кіл промислових і споживчих технологій, сказав чиновник, який говорив на умовах анонімності.

Обговорювані заходи можуть обмежити можливості Росії імпортувати смартфони, ключові авіаційні та автомобільні компоненти, а також матеріали з багатьох інших секторів. За словами чиновника, вони можуть зробити серйозний вплив на російських споживачів, виробничі операції і зайнятість.

Чиновник заявив, що потенційні заходи будуть безпрецедентними для Росії. Вони будуть використовувати інструменти, залучені адміністрацією колишнього президента Дональда Трампа і реалізовані адміністрацією Байдена. Мова про заблокований доступ китайської телекомунікаційної компанії Huawei до передових напівпровідників.

В основі санкції лежить той факт, що напівпровідники, які входять в телефони Huawei, включають деталі, розроблені в Сполучених Штатах, сказав чиновник. Це може торкнутися чипів по всьому світу, зважаючи що в них ключовий внесок належить США, сказав чиновник.

Офіційні особи США планують провести тісні консультації з ключовими партнерами в Європі та Азії, які можуть бути порушені цими заходами, і заохочувати скоординовані зусилля, де це доречно, сказав чиновник.

На російському ринку мобільних телефонів домінують іноземні компанії, такі як Apple, Samsung і Huawei. На них в цьому році поширюється дія нового російського закону, що вимагає від них установки російського програмного забезпечення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я