Старі версії Windows почнуть нагадувати, що їх треба оновити

Багато користувачів ще не встигли забути наполегливі, а часом і нав'язливі пропозиції оновити Windows 7 і 8.1 до Windows 10

Навіть попри автоматичні оновлення Windows, багато користувачів ще працюють на ПК під управлінням застарілих версій. Наприклад, випуск Windows 10 під номером 1507 – перший фінальний реліз цієї ОС – вже не підтримується Microsoft. Адже він з’явився 29 липня 2015 року, і його підтримка завершилася у травні 2017 року. Для таких користувачів Microsoft готує нову функцію – операційна система почне сама нагадувати, що треба оновитися.

Windows

Нині поки ще невідомо, як саме та в якій формі будуть надходити нагадування про те, що система потребує апдейту. Також невідомо, наскільки агресивною буде ця кампанія.

Багато користувачів ще не встигли забути наполегливі, а часом і нав’язливі пропозиції оновити Windows 7 і 8.1 до 10. Це відбувалося впродовж року після виходу «десятки». Нав’язливість була такою, що в деяких випадках про них говорив весь інтернет.

Наприклад, ведуча прогнозу погоди на американському телеканалі KCCI8 у прямому ефірі зіткнулася з повідомленням Windows. У ньому пропонувалося оновити поточну версію ОС до 10. «Microsoft рекомендує оновитися до Windows 10, що ж робити? Усі ж люблять, коли ось ці повідомлення з’являються на весь екран, так?» – запитала ведуча прогнозу погоди Метінка Слейтер після появи вікна.

Windows 10 також встановлювалася на комп’ютери з версіями 7 і 8 без згоди користувачів. Оновлення стартувало попри їхні бажання і виконувалося примусово, при цьому система не потребувала підтвердження на завантаження близько 3 ГБ файлів. Після завершення цього процесу автоматично запускавсяся exe-файл, який і виконував оновлення операційної системи, не чекаючи згоди користувача на це, не пропонуючи зберегти інформацію або відкласти встановлення.

Проблему викрили буквально випадково через те, що не в усіх користувачів «широкий» канал – вони стали відчувати помітне зниження швидкості завантаження своїх сайтів та даних. Виявилося, що частина інтернет-каналу була зайнята саме завантажуванням файлів операційної системи.

Microsoft підтвердила, що якщо функція автоматичного оновлення ввімкнена, то «Центр оновлення Windows» самостійно завантажував не тільки свіжі оновлення для системи безпеки та інших важливих компонентів системи, але і нову ОС, на випадок, якщо користувач вирішить на неї перейти.