Середа, 24 Липня, 2024

Стартап планує електромоторами врятувати планету від глобального потепління

Замінивши всі електромотори у світі на сучасні смарт-мотори з вбудованою технологією машинного навчання, стартап Turntide планує глобально зменшити кількість викидів СО2 на 25%. У таку обіцянку повірили Білл Гейтс, актор Роберт Дауні-молодший та компанія Amazon, які надали фінансування цьому стартапу в розмірі $180 млн через інвестиційний фонди Breakthrough Energy Ventures та Amazon Climate Pledge Fund.

«Ми бачимо великий потенціал їхньої технології та віримо, що при широкому розповсюдженні вона гратиме критичну роль у глобальному зниженні електроспоживання», – каже представник інвесткомітету Breakthrough Кармайкл Робертс.

Технологія електромоторів Turntide уже використовується для підвищення екологічності та зменшення затрат багатьох компаній. Серед них – офіси BMW, офіс фірми з нерухомості JLL and Five Guys, системи охолодження молочних ферм.

У Turntide кажуть, що Amazon та Five Guys, які замінили електромотори класичної конструкції на нові, знизили їхнє енергоспоживання на 64%.

Електромотори є непомітними, але важливими приладам. Вони сьогодні присутні майже всюди: майже кожна автоматизована система містить електромотор у своєму складі. За даними Energy Agency, на електромотори припадає понад 40% глобального споживання електроенергії.

«Перший електромотор змінив світ. Цей може врятувати його», – розповідає компанія у своєму рекламному ролику на YouTube.

У Turntide не розкривають подробиць своєї розробки, однак кажуть, що завдяки сучасним технологіям розробки, а також машинному навчанню вдалося створити електромотори, які значно ефективніші.

Відомо, що в основі напрацювань Turntide лежать електромотори, розроблені за новим принципом – switched reluctance motor (вентильний реактивний індукторний двигун). Їхньою особливістю є те, що фазові обмотки комутуються електронним способом і в них протікає не синусоїдальний струм.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися