Субота, 25 Травня, 2024

Microsoft та ООН працюють над цифровим паспортом для 1,1 млрд людей без документів

У світі нині мешкає більше мільярда людей, які не мають паспорта чи іншого подібного документа. Через це вони не можуть отримати послуги банків, лікарів, голосувати тощо. Розширити можливості таких людей планує Microsoft разом з ООН.

Технологічний гігант у співпраці з компаніями Accenture та Avanade, а також ООН планують створити цифровий документ. Прототип використовуватиме технологію блокчейну, яка дозволить людям без звичних паперових свідоцтв особистості отримувати різноманітні послуги, але при цьому зберігати приватність та безпеку.

Відмінність цифрових ID на базі блокчейну від звичайних баз даних полягає у відсутності третьої сторони. Адже будь-яка база даних повинна зберігатися на якомусь сервері та бути доступною через інтернет. Створити та підтримувати доступ до такої бази даних повинна якась організація чи компанія. Іншим недоліком такого підходу є те, що записи в подібній базі даних можна змінити без відома самого користувача.

Технологія блокчейну є розповсюдженою і децентралізованою, тобто база блокчейну не зберігається десь на сервері. У системі, яка використовує блокчейн, немає центрального вузла, який диктує іншим свої правила. Учасники обмінюються транзакціями через рівнозначну мережу, і кожен має повний список усіх дій інших. Час від часу поточні записи підсумовуються та додаються до загального списку. Такі блоки мають додатково хеш – унікальне число, яке відповідає лише одному блоку. Якщо змінити дані в записах блоків, це змінить хеш, що відразу помітно. Через те, що нові записи у блокчейн генерують комп’ютери, зникає необхідність у центрах довіри. Останні сьогодні є невід’ємною частиною ІТ-технологій, оскільки вони видають сертифікати безпеки.

Цифрові документи є частиною програми ID2020 – це приватно-публічне партнерство, яке просуває ООН в рамках своєї ініціативи «Стійкий розвиток 2030». Вона має на меті дати кожній людині у світі офіційний документ підтвердження особистості.

Якщо ініціатива виявиться популярною, бідні жителі планети та біженці зможуть завжди підтвердити свою особистість незалежно від того, де вони знаходяться. Доступ до свого цифрового документа такі люди зможуть отримати за допомогою біометрії, наприклад, за відбитками пальців.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися