Субота, 13 Липня, 2024

Створили новий тип акумулятора на рідкому металі, який кращий за літій-іонні батареї

Дослідники з Університету Техасу розробили новий тип хімічного акумулятора. Автори називають розробку батареєю на базі рідкого металу, що працює при кімнатній температурі. Цей накопичувач поєднує найкращі особливості рідких та твердих акумуляторів.

Тверді батареї, такі як літій-іонні в гаджетах, пропонують велику ємність, але мають низку проблем, серед яких – деградація та зменшення ємності з часом. Батареї на основі рідких матеріалів пропонують більшу енергетичну ефективність і не старіють з часом, але часто ці батареї потребують дуже високої температури для утримування матеріалів в рідкому стані.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram: https://t.me/techtodayua

Науковці створили батарею, метал якої здатний залишатися рідиною навіть при 20 градусах Цельсію. Це мінімально досягнута температура для батарей на основі рідкого металу, які найчастіше працюють за температур не менше 240 градусів Цельсія.

Дослідники стверджують, що з використанням інших матеріалів можна ще більше опустити мінімальну робочу температуру батарей на базі рідких металів.

В основі нової батареї – розплав калію та натрію в ролі аноду та галієвий сплав у ролі катоду.

Новинка здатна розряджатися та заряджатися у кілька разів швидше, ніж це дозволяють літій-іонні акумулятори. Також завдяки рідкому стану компонентів таку батарею легко масштабувати, що дозволяє швидко нарощувати ємність. Також можна створювати невеликі батареї для живлення портативної електроніки.

Однією з перешкод на шляху масового використання нової рідкої батареї є галієвий сплав, який коштує дорого. Науковці шукають матеріал, який би замінив його при збереженні електричних характеристик.

3 КОМЕНТАРІ

  1. Анод в тексті то розплав натрію та кальцію, а на малюнку натрій плюс калій!

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися