Четвер, 18 Квітня, 2024

Ровер Curiosity відправився в літнє марсіанське турне

Марсохід Curiosity – найвідоміший планетохід NASA – відправився у літню мандрівку Марсом. Робот дослідить насичене сульфатом місце на горі Еоліда. Це найвища точка кратера, в якому останні роки працює ровер і яка може пролити світло на історію клімату планети за останні 3 млрд років. Ровер повинен подолати трохи більше півтора кілометрів.

Сульфати на Землі зазвичай залишаються на місцях колишніх водойм. Гора Еоліда також має ці осадкові шари, які накладались один на одного з роками. Кожен шар розповідає історію того, як Марс перетворювався зі схожої на Землю планети – з озерами та ріками – на холодну пустелю майже без атмосфери.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram: https://t.me/techtodayua

Гора Еоліда є найвищим піком кратера Гейла, який Curiosity досліджує з 2014 року. Після завершення літньої мандрівки він буде готовий до наступної секції свого сходження на 5-кілометрову висоту в пошуках ознак мікробактеріального життя на планеті.

У деяких ділянках маршруту інженери мають недостатньо зображень, тому Curiosity скористається своїми можливостями автономного пересування.

Залежно від ландшафту швидкість Curiosity коливається від 25 до 100 метрів на годину. Тому прибути на місце ровер повинен восени.

Тим часом завершується підготовка до запуску наступного марсіанського ровера Perseverance, який уже у 2021 році висадиться на Марсі  із завданням ретельно вивчити Червону планету, зокрема, шукаючи місцеве життя та корисні ресурси. А ще він протестує перший марсіанський вертоліт та привезе шматок Марсу на Землю.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися