Середа, 22 Травня, 2024

Супутники бомбитимуть людство: від уламків хтось буде гинути що два роки

Навколо Землі уже накопичилося стільки космічних об’єктів та сміття, що теоретична загроза падіння шматка супутника на голову переросла в практичну. Федеральне авіаційне управління США (FAA) прогнозує, що космічне бомбардування уламками вбиватиме когось що два роки.

У звіті, створеному на замовлення FAA, зазначено, що якщо SpaceX продовжить запускати супутники, як планувалося, в такому випадку приблизно 28 000 уламків супутників щороку потраплятимуть в атмосферу нашої планети до 2035 року. Йймовірність того, що ці уламки супутників не повністю згорять в атмосфері під час падіння та спричинять травми або смерті людей на землі становить 0,6 на рік.

Падаючі уламки супутників можуть навіть становити загрозу для літаків . До 2035 року річна ймовірність того, що літак буде збитий уламками супутника, становитиме 0,0007.

FAA висловило занепокоєння щодо рівня космічного сміття. В останні роки такі бренди, як SpaceX, щороку запускають у космос все більше супутників. Експерти попереджають, що швидкість цих запусків може призвести до ризику зіткнень як у космосі, так і на землі. У звіті, метою якого є оцінка ризиків, пов’язаних із падінням космічного сміття, також йдеться про те, що деякі небезпеки можна зменшити шляхом посилення регулювання.

Крім того, було зазначено, що, як і багатьом проблемам у космосі, у світі зараз немає глобальних рішень щодо космічного сміття, нових супутників і небезпек, які ці об’єкти можуть спричинити.

SpaceX Ілона Маска вже планує запустити групу супутників, що зумовило необхідність цього звіту. Компанія вже запустила 5 тисяч таких супутників і планує значно збільшити кількість запусків. У звіті FAA стверджується, що на SpaceX припадає понад 85% ризику загроз для людей на землі. Однак у звіті не були враховані інші супутникові мережі, які планували запустити інші країни.

SpaceX, зі свого боку, заявила, що аналіз, використаний для розрахунку цифри, був «серйозно помилковим». Компанія стверджує, що звіт ґрунтується на невірних припущеннях про небезпеку її супутників. Девід Голдштейн, головний інженер компанії, заявив у листі до FAA, що ймовірність того, що супутники компанії згорять при вході в атмосферу, вища, ніж передбачається у звіті.

Звіт FAA пропонує декілька потенційних рішень для зменшення ризиків, пов’язаних із падінням супутників. Це включає в себе розробку супутників і ракет-носіїв з мінімальною кількісті уламків, що утворюються під час входу в атмосферу. Майбутні конструкції також повинні повністю згоряти при вході в атмосферу. Пропонується створити стандарти для проектування та експлуатації таких супутників і ракет-носіїв.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися