Субота, 9 Грудня, 2023

Театри озброюються проти смартфонів

Працівники Шанхайського великого театру показали простий спосіб наведення ладу серед глядачів, які можуть користуватися своїми смартфонами під час вистави та заважати іншим.

Спеціальний персонал світить на дисплеї порушників лазерами

Винахід театру – звичайна лазерна указка червоного або зеленого кольору. Для цього спеціально навчені люди займають місця позаду глядацьких крісел і озброюються лазерними вказівками. Коли вони бачать порушника – націлюють на дисплей гаджета промінь.

У Китаї таким методом користуються вже протягом декількох років, і ефект приголомшливий. Організатори виступів кажуть, що лазерний промінь між собою називають «променем ганьби», тому що глядачі добре усвідомлюють свою провину і намагаються швидко прибрати смартфони.

«Зазвичай це невелика кількість відвідувачів, які заважають, – каже працівник Шанхайського великого театру Вен Чен. – Самі вони не можуть зрозуміти недоречність смартфонів. Тому ми трохи нагадуємо, щоб вони знали, що робити».

Самі відвідувачі також позитивно сприймають ноу-хау. «Звісно, ці промені відволікають, – каже один із відвідувачів Ху Чун. – Але увімкнені екрани заважають ще більше».

Хоча ті відвідувачі, які стикаються з таким методом вперше, відчувають певний стрес. «Я пам’ятаю, як вперше побачила лазери. Це було шокуюче – помітити маленьку червону цятку посеред аудиторії, – каже відвідувачка Джоанна Лі. – Ніби хтось направив зброю на відвідувачів».

Новий спосіб навчання

Необхідність у лазерних указках під час виступів з’явилася через те, що відвідувачі театрів стали молодшими. Вони не знайомі з традиційним етикетом поводження в театрі, кажуть організатори. Лазери – це спроба навчити їх правильній поведінці.

Лазерні указки виявилися простим рішенням проти використання смартфонів під час вистав

«Це дуже розумно, дуже швидко та дуже ефективно, – каже італійська виконавиця Джозепіна Пьюнті. Вона нещодавно брала участь в одній з постановок у Китаї. – Організаторам варто використовувати лазери в усьому світі. Я бачу лазери зі сцени, але вони не так відволікають, як спалахи камер чи пересування відвідувачів».

Лазери без шкоди

Організатори культурних подій також іноді використовують технології блокування радіосигналу. Але подібні рішення в багатьох країнах нелегальні, а ось лазери може використовувати будь-хто.

«Після відкриття все було жахливо. Люди говорили по телефону, робили фотографії під час вистав, – каже виконувач обов’язків директора з театральних справ у відділі Національного Центру. Він з колегами спершу пробував індивідуально підходити до кожного порушника, але це виявилося неефективним. Тому у 2008 році центр почав застосовувати лазери. – З роками ідея працювала краще і краще. Ми менше заважаємо аудиторії, ніж раніше».

Щоб лазерні указки викликали якомога менше проблем, чиновники, котрі відповідають за культуру, випустили поради щодо їхнього використання. «Насправді ризик є лише тоді, коли лазер потрапить в око», – пояснює професор Університету Пенсильванії Семюель Голдвассер. Саме тому китайські контролери аудиторії розміщуються за спинами відвідувачів.

«Сподіваємося, що одного дня нам не доведеться виймати лазерні вказівки з кишень», – каже Чен.

За матеріалами: New York Times

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися