П’ятниця, 14 Червня, 2024

Сонячні батареї перетворились на акумулятори

Завдяки вченим з Університету Огайо скоро можна буде позбутися одного з головних недоліків фотопанелей – необхідності встановлювати додатковий масив акумуляторів для накопичення створеної електроенергії. Вони винайшли гібридну сонячну панель, яка вміє не лише генерувати, а й запасати енергію.

Принцип роботи новинки KAir побудований на тому, що в ній є канали для повітря. Воно входить у них та за допомогою спеціального хімічного процесу переносить електрони з самої панелі на електроди батареї. Учені кажуть, що їхня розробка фактично дихає: вона вдихає повітря при розрядці та видихає його при зарядці.

Коли світло потрапляє на поверхню нової сонячної батареї, воно генерує електрони. Останні використовуються в хімічній реакції з розкладання пероксиду літію на іони літія та кисень. Його потім випускають в атмосферу, а іони літію зберігаються у металевій формі. Про розряді хімічна реакція проходить навпаки, а фотопанель споживає кисень з атмосфери.

Розробники оцінюють, що такі гібридні сонячні панелі, порівняно зі звичайними з набором акумуляторів, зменшує вартість виробленої електрики на 25%. Подібне відбувається через те, що у новинки знижені втрати енергії при передачі електронів від сонячної установки до накопичувача. Новинка передає їх на рівні 98%, тоді як у звичайних моделей із зовнішніми акумуляторами до останніх доходить лише 80%. Окрім цього, традиційна конструкція вимагає чотири електроди, а нова розробка – лише три, оскільки сама панель формує ще один.

Новинка знаходиться у стадії прототипу, і розробники працюють над поліпшенням її властивостей та зниженням ціни для комерційного впровадження.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися