П’ятниця, 19 Липня, 2024

Технічні професії в IT — попит на ринку праці та рівень заробітних плат

НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ
Інформаційні технології трансформують бізнес-процеси, підвищують ефективність і відкривають нові можливості для розвитку. Разом з цим зростає і попит на кваліфікованих технічних фахівців в ІТ-сфері.

У цій статті ми розглянемо кілька найбільш популярних технічних професій в ІТ, проаналізуємо навички, необхідні для успіху в кожній з них, оцінимо рівень попиту на ринку праці та розглянемо можливості здобуття необхідної кваліфікації через айті курси. Ця інформація буде корисною для всіх, хто роздумує про старт кар’єри в ІТ або планує переорієнтуватися на технічну спеціальність.

Популярні технічні професії в ІТ

Розглянемо детальніше кілька популярних технічних спеціальностей:

  1. DevOps інженер — фахівець, який відповідає за налаштування та підтримку інфраструктури, автоматизацію процесів розгортання та керування життєвим циклом застосунків. DevOps інженери забезпечують безперебійну взаємодію між розробкою та експлуатацією ПЗ.
  2. Інженер з автоматизації тестування (QA Automation Engineer) — спеціаліст, який розробляє та підтримує автоматизовані тести для забезпечення якості програмного продукту. Вони використовують різні інструменти та фреймворки для створення ефективних тестових сценаріїв.
  3. Розробник веб-рішень — розробник, який використовує популярні мови та фреймворки для розробки вебзастосунків – як простих лендінгів, так і складних корпоративних проєктів. На таку роботу завжди існує високий попит. Використовуються такі популярні мови як JavaScript, TypeScript, Java, C#./NET, Python, Ruby.
  4. Системний адміністратор — спеціаліст, який відповідає за налаштування, підтримку та безпеку комп’ютерних систем і мереж компанії. Вони забезпечують стабільну роботу інфраструктури, керують користувачами та правами доступу, розв’язують технічні проблеми.
  5. Інженер-робототехнік — фахівець, який проєктує, розробляє та програмує роботизовані системи для різних галузей, таких як виробництво, медицина, логістика тощо. Вони поєднують знання з механіки, електроніки та програмування для створення автономних та ефективних роботизованих рішень.

Вибір спеціалізації залежить від особистих інтересів і схильностей, але попит на кваліфікованих фахівців є високим в усіх цих напрямках.

Необхідні навички та досвід

Кожна з цих професій вимагає специфічних навичок і досвіду. Наприклад:

  • DevOps інженер повинен мати досвід роботи з AWS (EKS), Kubernetes, OpenSearch, Python, Terraform; 
  • інженер з автоматизації тестування має володіти Python, Ruby, Selenium, Docker, Cucumber; 
  • Для позиції розробника веб-рішень важливі навички програмування на популярних мовах та володіння фреймворками Windows.

Попит на ринку праці та рівень заробітних плат

Хоча у 2022 році попит на фахівців у галузі QA і DevOps знизився, у 2023-2024 ситуація стабілізувалась. Кількість вакансій для DevOps вийшла на плато, тоді як для QA з грудня 2023 року спостерігається позитивна динаміка — зростання з 200 до 240 вакансій у 2024 році. Згідно з прогнозами, до 2025 року світовий ринок робототехніки сягне $248.5 млрд. Це свідчить про чудові перспективи розвитку кар’єри в цих напрямках.

Середня зарплата DevOps-інженера в Україні складає $2500–4000, інженера з автоматизації тестування — $1500–3000, веб-розробника — $3000–5000. Для порівняння, середня зарплата в Україні у 2021 році була близько $500. Тож ІТ-професії є одними з найбільш високооплачуваних.

Можливості здобути навички

Академія SoftServe пропонує курси за багатьма технічними напрямками. Досвідчені ментори допоможуть опанувати необхідні навички та технології. Студенти академії мають можливість працювати над реальними проєктами, здобуваючи неоціненний практичний досвід.

Підсумки

Технічні професії в ІТ мають високий попит на ринку праці та пропонують конкурентні зарплати. Інвестиції у здобуття відповідних навичок — це запорука успішної та перспективної кар’єри. Академія SoftServe може стати чудовим стартом для всіх, хто прагне реалізувати себе в цій захопливій індустрії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися