П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Телефонний спам може зникнути – у Верховній Раді зареєстрували законопроект з протидії йому

Небажані повідомлення та дзвінки на телефон з пропозиціями різних послуг та сервісів можуть стати історією. В останні дні серпня у Верховній Раді зареєстрували законопроект №7043 для протидії цьому виду реклами. Документ називається «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії телефонного спаму».

Верховній Раді

Подати такий законопроект його авторів підштовхнуло те, що за останні кілька років масштаби телефонного спаму стали значно більшими. При цьому технічні засоби боротьби з ним виявляються не завжди ефективними. Спамери винаходять усе новіші способи обходу спам-фільтрів.

Законопроект пропонує залучити до боротьби зі спамом телеком-операторів. Вони є учасником ланцюжка з доставки спаму, але нині не несуть відповідальності за нього. Законопроект пропонує запровадити механізм захисту абонента від несанкціонованих електронних, текстових та мультимедійних повідомлень.

Документ також захищає від подальшого використання контактних даних абонентів і використання цієї інформації в шахрайських цілях. Якщо законопроект ухвалять, тоді оператори не зможуть передавати третім організаціям номери своїх абонентів без письмової згоди останніх.

За порушення законопроект пропонує відшкодування прямих та непрямих збитків, завданих абоненту. Окрім цього, провайдер послуг отримає штраф в розмірі від 510 до 680 грн. Якщо оператор повторно порушить норми впродовж року, тоді його оштрафують від 850 до 1700 грн.

Нині за правилами надання телеком-послуг абоненти мають право відмовитися від сервісів, які вони не замовляли. У це поняття також входять SMS-розсилки, однак вони існують у різних формах. Як пояснюють у Національній комісії з питань регулювання зв’язку, не за кожну з таких розсилок повинен відповідати оператор. Масово розсилати повідомлення може як сам оператор, так і офіційні контент-провайдери, а також сторонні особи. При цьому лише на перші два типи оператор має вплив.

Мобільні оператори кажуть, що часто до списків спамерів абоненти потрапляють через власні дії. Наприклад, замовивши таксі, залишивши свій номер у підписі до електронного листа, розмістивши оголошення на сайті тощо. Вони радять користувачам бути обережними і за можливості не вказувати особисті контакти в незнайомих місцях, службах та установах.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися