Тихіше… Я слухаю Wi-Fi

Френк Швейн перестав чути навколишні звуки приблизно у 20 років. Сьогодні технології допомогли йому повернути слух, проте він вирішив його модернізувати так, щоб, окрім звичайних шумів, слухати ще радіохвилі, з Wi-Fi включно.

Сучасний світ переповнений даними, які передаються бездротовим способом. Від поширення радіо до сучасних засобів комунікації на базі стільникових мереж, Wi-Fi, супутникових трансляцій, телебачення, пультів дистанційного керування та інших технологій. При цьому відчути ці сигнали людина не може, оскільки не має природних сенсорів для цього.

Саме на це направлений проект Phantom Terrains, який створив Френк Швейн разом зі звукооператором Даніелем Джонсом. Це програмне забезпечення, яке працює на базі iPhone з повними правами користувача (джейлбрейком) та сканує навколишнє середовище в пошуках мереж Wi-Fi.

«На завантаженій вулиці ми можемо побачити більше сотні незалежних точок доступу, – каже Джонс. – Сила їхнього сигналу, напрям, назва та рівень безпеки потім трансформуються у фоновий аудіопотік. Віддалені точки доступу схожі на сигнали лічильника Гейгера, а ось найближчі звучать, як мелодія». Цей звук передається на слуховий апарат Швейна та дозволяє йому чути Wi-Fi.

Повернути слух

Швейн каже, що відновлення слуху є дуже складним завданням. На відміну від окулярів, які допомагають оку фокусуватися правильно, цифрові слухові апарати повинні бути інтелектуальними. Вони мають підсилювати корисні звуки та подавляти шуми, і все це – майже миттєво, адже навколишній звук постійно змінюється.

Оскільки Швейн почав шукати собі слуховий апарат, який йому підходить, він подумав, що з такою технікою можна розширити свої можливості. «Якщо я маю провести решту життя, слухаючи цифрову інтерпретацію світу через апарат, які елементи до цього я можу додати? – запитує він. – Дані навколо мене були гарним варіантом».

Френк Швейн

Здатність слухати бездротовий зв’язок може виявитися корисною. «Як архітектура будинків дозволяє зрозуміти їхнє походження та мету, – каже Джонс, – ми можемо розуміти соціальний світ, вивчаючи розташування бездротових мереж». Наприклад, Швейн за допомогою Phantom Terrains вже з’ясував, що житлові райони переповнені роутерами з низьким рівнем безпеки, а бізнес-квартали наповнені зашифрованими точками доступу з більшою швидкістю пересилання даних.

Більше чуттів з технологіями

Сам Швейн каже, що постійний фоновий шум від мереж Wi-Fi може заважати у звичайному житті. Він не знає, скільки ще зможе його витримувати, проте поки продовжує експеримент.

Він передбачає, що з розвитком технологій слухати радіохвилі зможе майже кожен, оскільки у світі стає дедалі більше бездротових сенсорів, а слухові апарати «розумнішають».

Візуалізація полів Wi-Fi під час прогулянки міською вулицею

Вони можуть не лише відкрити користувачам двері у невідомий світ, але й стати їхніми персональними помічниками завдяки Bluetooth. Останній дозволить їм під’єднуватися до смартфона та надавати підказки чи поради.

«Найбільша проблема – це сама людина, – каже Джонс. – Як ми можемо створити аудіокартину бездротових мереж, які постійно змінюються, так, щоб це не заважало нормальному життю?».

Експерт каже, що успішність експерименту Швейна покаже лише час. Сам піддослідний вже очікує на наступне покоління слухових апаратів, які дозволять йому чути більше, ніж може звичайна людина.

За матеріалами: New Scientist

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я