Субота, 22 Червня, 2024

Трансформери врятують солдат у бою

Сучасні технології зможуть надати солдатам не лише ліпші інструменти для атаки та розвідки, але й спростять доставку боєприпасів та евакуацію поранених з поля бою. Для цього військові планують використовувати роботів-трансформерів, які є одночасно і гелікоптером, і автомобілем. Одним з перших представників подібного сімейства машин став «Чорний лицар» (Black Knight). Він зможе перелітати непроходимі перешкоди, а потім під’їде до місця бою по землі.

Цього військового робота-трансформера розробляє каліфорнійська компанія Advanced Tactics. Вона запропонувала військовим США створити автономний транспорт для армії, який би міг самостійно долати всі перешкоди та евакуювати поранених солдат.

«Наявність колес дозволяє приземлитися у безпечному місці та дістатися району евакуації поранених, – каже головний інженер Advanced Tactics Растом Джехангір. – Потім можна поїхати зворотним маршрутом до безпечної області та вилетіти на базу без ризику пошкодження зенітними засобами».

Переваги над гелікоптерами

Окрім того, що «Чорний лицар» є механізмом-трансформером, він також виділяється серед альтернативних пропозицій подібних машин своєю конструкцією. Адже це, за словами розробників, найбільший у світі мультикоптер. Фактично він є збільшеним квадрокоптером, який доступний у будь-якому магазині іграшок.

Кожен гвинт «Чорного лицаря» приводиться в дію окремим чотирициліндровим двигуном внутрішнього згоряння. Вони обертають гвинти діаметром 2 метри, які мають по дві лопаті. Завдяки тому, що на кожен гвинт приходиться власний двигун, у трансформера немає традиційної для гелікоптерів складної трансмісії, хвостової балки та хвостового гвинта. Стабільність у польоті забезпечується бортовим програмним комплексом, який автоматично регулює тягу кожного двигуна.

«Він прибирає механічну складність гелікоптера та переносить її у програмне забезпечення, – пояснює Джехангір. – Стабільність забезпечується високошвидкісним бортовим комп’ютером».

Трансформація для будь-яких місій

Конструктори «Чорного лицаря» спростили не лише силову частину цього робота-трансформера. Вони також вирішили не ускладнювати фюзеляж, тому він виглядає, як прямокутна коробка, в якій розміщується двигун для коліс, трансмісія, руль, паливо та інші необхідні для наземної поїздки елементи.

При трансформації з польотного в їздовий режим «Чорний лицар» складує свої гвинти та перетворюється на 2,7-метровий автомобіль. При цьому розмір його багажного відділення майже такий самий, як і в прийнятого на озброєння армією США багатоцільового гелікоптера UH-60 Black Hawk. Довжина фюзеляжу останнього перевищує 16 метрів. «Ви можете розмістити три наших машини під головним гвинтом цього вертольоту», – каже Джехангір.

Можливість трансформації виявилася також зручною і при транспортуванні «Чорного лицаря» на великі відстані. Він може поміститися у вантажному відділенні транспортного літака C-130, який уже десятиліттями використовується армією для доставки вантажів. Окрім цього, легка модульна конструкція дозволяє швидко модифікувати цього трансформера для виконання різних місій, замінивши його фюзеляж або встановивши систему кріплення зовнішнього вантажу. Можна також пристосувати його до різних умов дії, замінивши колеса на лижі або плавучі понтони.

«У звичайних вертольотів силова установка вбудована у фюзеляж, через це її дуже складно замінити або модифікувати сам апарат, – говорить Джехангір. – Наша силова установка розміщується майже повністю окремо. До фюзеляжу йде лише декілька кріплень та кабелів».

Характеристики та ціна

Поточна модифікація «Чорного лицаря» здатна підіймати вантаж вагою до 200 кілограмів на висоту до 3 кілометрів. Проте розробники планують замінити бензинові двигуни на турбодизельні, що обіцяє подвоїти максимальну висоту польоту та вантажопідйомність. Така модифікація також збільшить і дальність польоту.

Поки що розроблена Advanced Tactics машина проходить тестові випробування та сертифікацію. Проте інженери сподіваються, що її швидко візьмуть на озброєння, оскільки вона не лише багатофункціональна, але й має низьку ціну порівняно з іншими машинами для місій евакуації та постачання боєприпасів на поле бою. Джехангір каже, що прототип «Чорного лицаря» побудували менш ніж за $2 млн. Це значно дешевше, ніж обходяться військовим гелікоптери підтримки. Наприклад, UH-60 Black Hawk коштує $21,5 млн.

За матеріалами: Popular Mechanics

Фото: Advanced Tactics

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися