Twitter купив алгоритм Fabula AI для пошуку фейкових новин

Компанія Twitter купила стартап Fabula AI для боротьби з фейковими новинами за допомогою алгоритму. Детальні умови придбання невідомі, але повідомляється, що Fabula AI може стати ядром для досліджень Twitter у галузі обробки лінгвістичної бази за допомогою машинного навчання.

Алгоритм від Fabula AI використовує авторську технологію «геометричного глибокого навчання», яка передбачає використання даних із соціальних платформ, тому даний AI якнайкраще підходить для виявлення неправдивих новин. Автори стверджують, що алгоритм може в найкоротші терміни визначити справжність поширюваної інформації. Ще однією перевагою Fabula AI є її повна незалежність від мови контенту, оскільки алгоритм проводить не лінгвістичний аналіз, а вивчає модель розшарювання інформації.

Варто зазначити, що фейкові новини є серйозною проблемою для більшості соціальних платформ, але через Twitter інформація поширюється особливо швидко завдяки концепції активного розшарювання даних між користувачами.

Fabula увійде в дослідницький відділ, що займається AI, – Twitter Cortex. Управління проектами з глибокого навчання доручать співзасновнику Fabula Майклу Бронштейну.