Неділя, 14 Липня, 2024

У Google Play виявили більше 400 небезпечних додатків

Android-Malware-BadLepricon-Secretly-Mining-Bitcoin-Virus

Фахівці з кібербезпеки TrendLabs виявили, що в Google Play Store зараз доступні для завантаження більше 400 шкідливих додатків. При цьому експерти фокусувалися лише на зараженнях типу DressCode та не торкалися інших.

Шкідливе програмне забезпечення типу DressCode являє собою звичайну на перший погляд програму. Але в ній заховано код, який завантажує чи виконує шкідливі модулі. Такі утиліти можуть шпигувати за активністю користувача, пересилати дані тощо.

У TrendLabs особливо відзначили мод Grand Theft Auto V для Minecraft: Pocket Edition. Його вже завантажили більше 500 тисяч разів з Google Play Store. Цей додаток після встановлення приєднується до віддаленого сервера та краде дані з гаджета і мережі, до якої той приєднаний. Ця шкідлива утиліта також перетворює мобільний девайс на частину ботнету, яка може використовуватися для атак на різні інтернет-сервіси.

У Google вже підтвердили, що вони знають про ці загрози в Play Store та працюють над їхнім видаленням.

Фахівці TrendLabs кажуть, що загалом у Google Play Store зараз доступні близько 3000 шкідливих додатків. Вони радять звертати увагу на дозволи, які вимагає та чи інша утиліта, і оминати програми з дивними запитами. Наприклад, додатку калькулятора не потрібні дозволи для дзвінків та відправлення SMS.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися