Вівторок, 25 Червня, 2024

У SpaceX назвали дату розгортання глобального інтернет-доступу

Стало відомо, коли компанія SpaceX планує почати втілення свого масштабного плану – надати кожному землянинові можливість доступу онлайн. Ця фірма, що належить Ілону Маску, власнику Tesla, планує запустити на орбіту 4425 супутників для покриття всієї планети швидким інтернетом. Запуск перших апаратів призначили на 2019 рік, а прототип такого супутника відправиться у космос до кінця нинішнього року.

Про плани забезпечити землян інтернетом у будь-якій точці планети Ілон Маск розповів ще в листопаді 2016 року. Тоді це була загальна ідея без конкретних деталей. Зараз віце-президент SpaceX Патрісія Купер сказала, що компанія починає тестування супутників та запустить перший прототип до кінця року. У перші місяці 2018 року в космос відправиться другий прототип. Після цього з 2019 року почнуться запуски комерційних апаратів, які відправлятимуться на орбіту хвилями до 2024 року.

Космічна фірма Ілона Маска планує для виведення супутників використовувати технологію багаторазових ракет. Комерційний супутник уперше SpaceX відправила на подібній ракеті Falcon 9 у березні цього року, після чого повернула деякі частини ракети назад. Подібна технологія дозволяє суттєво скоротити кошти порівняно з наявними одноразовими ракетами-носіями.

Майбутні 4425 супутників працюватимуть на 83 орбітальних площинах на висотах від 1110 км до 1325 км. Це дозволить організувати так звану «мережеву сітку» в космосі, щоб можна було доставляти швидкісний інтернет у віддалені куточки планети. «У майбутньому ці супутники нададуть додаткову ємність для системи SpaceX та зменшать затримку у регіонах з великою щільністю населення», – каже Купер.

Для успішної роботи космічної флотилії супутників SpaceX потрібна буде також наземна інфраструктура. Вона дозволить компанії розподіляти доступ у реальному часі та передавати більше пропускної спроможності в регіони, де це найбільше потрібно.

Інтернет у віддалених регіонах намагаються розгорнути багато компаній, серед яких Google та Facebook. Адже жителі таких місцевостей дозволять продовжити економічне зростання, яке останнім часом призупинилося. Складність у тому, що звичайні технології на базі стільникового зв’язку та оптоволоконних кабелів не підходять через складну місцевість та віддаленість таких регіонів. Google, наприклад, розробляє Project Loon – це спроба побудувати флотилію повітряних куль з радіоустаткуванням. Вони повинні ширяти в повітрі роками і передавати дані від користувачів у віддалених районах. Куплений пошуковим гігантом стартап Titan Aerospace повинен займатися тим же, тільки замість повітряних куль – безпілотні дрони. Google також досліджує космічний інтернет із супутників – цим займається стартап O3b. Facebook також працює над інтернет-супутниками та дронами Ascenta, які роздаватимуть інтернет.

Озвучені Google і Facebook способи космічної роздачі інтернету у віддалених регіонах планети не є чимсь новим. Ще в 90-х роках цю ідею намагався втілити Тім Фаррар – глава супутникової компанії TMF Associates. Він разом з корпорацією Teledesic LLC намагався побудувати угруповання супутників на низьких орбітах. Фінансуванням Teledesic займалася серед інших Microsoft. Проект інтернету з космосу, який у сумі обійшовся близько $9 млрд, виявився фінансово і технічно неуспішним, і його у 2002 році зупинили.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися