Вівторок, 23 Липня, 2024

У Вільнюсі створили портал в інше місто на відстані 600 км

Влада литовського міста Вільнюс спробувала креативно полегшити містянам заборону на вільні мандрівки через пандемію коронавірусу. На одній з площ цього міста побудували гігантський портал в інше місто, яке знаходиться на відстані 600 км. Проєкт має на меті побудити людей переосмислити ідею єдності.

Портал працює в реальному часі і його відкрито в польське місто Люблін. Візуально портал нагадує портал із фантастичного фільму “Зоряна брама”.

З технічної сторони це звичайний телеміст між двома містами. У порталі встановлено гігантські екрани та відеокамери, які транслюють відеопотік в реальному часі.

“Людство стикається з багатьма потенційно смертельними задачами. Це і соціальна поляризація, і зміни клімату, і економічні проблеми. Однак, якщо ми подивимося ближче, то проблема не у відсутності яскравих науковців, активістів, лідерів, знань чи технологій. Це трайбалізм, недостатня емпатія та вузьке сприйняття світу, що часто обмежується національними кордонами, – каже Бенедіктас Гіліс. Він є президентом фонду Benediktas Gylys Foundation, який став ініціатором проєкту. – Проєкт – це міст, який об’єднує і є запрошенням піднятися над забобонами та суперечками, місце яким в минулому”.

Розробники порталу із групи Go Vilnius кажуть, що обрали дизайн в формі кола тому, що це нагадує колесо часу, а також є відомим фантастичним символом. Портал створювали силами інженерів місцевого технічного університету протягом п’яти років. Автори кажуть, що його презентація під час пандемії вийшла максимально вдалою.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися