П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Uber віддалено блокує всі комп’ютери у своїх офісах при наближенні поліції

Компанія Uber Technologies відома своїми скандальними прийомами бізнесу: варто згадати лише обман Apple, стеження за користувачами, нехтування робітниками, крадіжка технологій, відсутність ліцензій тощо. Нещодавно Bloomberg розкрила один із способів, як цій фірмі вдається вести свою гру та не розкриватися відразу. Виявляється, при наближенні поліції до її офісів компанія віддалено блокує робочі комп’ютери.UberUber мінімум кілька десятків разів віддалено відключала комп’ютери у своїх зарубіжних офісах, щоб захистити дані від поліції та представників влади. Такий підхід використовували в Канаді, Бельгії, Нідерландах і Франції. Її впровадженням зайнялися після рейду в брюссельський офіс Uber у 2015 році.

Команду на блокування дають спеціальні робітники в штаб-квартирі Uber в Сан-Франциско. Вони стежать за сигналами про наближення поліцейського рейду і віддалено блокують всі комп’ютери в зарубіжних офісах. Рейд стає даремним, бо влада не може отримати бажану інформацію.

Для цього використовується програмне рішення Ripley, назване на честь лейтенанта Ріплі з «Чужого». З допомогою Ripley співробітники з головного офісу можуть також віддалено змінювати паролі та іншими способами блокувати доступ до інформації на корпоративних смартфонах, ноутбуках і десктопах. Процедура отримала назву «протокол несподіваних відвідувачів».

Uber заснували у 2009 році, і нині цей сервіс працює приблизно в 600 містах і регіонах світу, більше 60 з них – європейські. Діяльність компанії викликає бурхливі протести з боку звичайних таксистів у різних країнах, серед яких Франція, Німеччина, Італія, Нідерланди та Іспанія. Адже компанія не купує таксистські ліцензії та не платить відповідні податки. У грудні 2017 року європейський суд прирівняв Uber до транспортної компанії, що змусить її отримувати ряд відповідних сертифікатів і дозволів на роботу в країнах Євросоюзу. В компанії наполягають, що фірма надає інформаційні послуги та виступає в ролі посередника між водіями і пасажирами.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися