Учені попереджають: споживання смартфонів шкодить здоров’ю

Нещодавнє дослідження університету Дербі показало, що чим частіше людина користується смартфоном, тим вище ризик стати залежним від електронного гаджета. Залежність може виражатися в неврозі, а також нарцисизмі. Останній проявляється навіть у тих користувачів, які не страждали ним раніше.

Приклад залежності вчені наводять у вигляді «фантомної тривоги» – коли здається, що прийшло повідомлення чи пропущений дзвінок. А як експеримент, котрий продемонструє наявність залежності, науковці пропонують відключити девайс на годину або сходити в магазин без «розумного» гаджета. Якщо виникає занепокоєння або рука тягнеться до смартфона, тоді варто хвилюватися, оскільки це ознаки залежності. Дослідники також підкреслюють, що залежність від телефонів впливає на особистість і самоідентифікацію користувачів.

У середньому власники витрачають по 3,5 години на день на свій смартфон, а 13% учасників дослідження виявилися залежними від своїх девайсів. Більша частина респондентів підтвердили, що відволікаються на гаджет у ході навчання або роботи, оскільки не можуть достатньо сфокусуватися на виконанні конкретного завдання, якщо довгий час не перевіряли повідомлення.

Учені впевнені, що проблема є глобальною і серйознішою, ніж собі уявляють користувачі. Тому девайси повинні продаватися з відповідними попереджувальними написами, як у випадках з алкогольними напоями і тютюновими виробами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я