Неділя, 16 Червня, 2024

Учені: зимові черевики не допоможуть в ожеледь

Канадські учені застосували науковий підхід до визначення властивостей зимового взуття, і результат здивував усіх, пише nplus1. Причина: щозими більше 20 тисяч канадців отримують травми через те, що послизнулись на вулиці.

Тож співробітники лабораторії iDAPT вирішили з’ясувати, наскільки зимове взуття пристосоване для ходіння по льоду, та скласти загальнодоступний рейтинг, що допоможе людям вибрати «безпечні» черевики.

Дослідники в контрольованих лабораторних умовах перевірили, наскільки добре підходять різні зимові черевики відомих виробників для підйому і спуску по слизькому льоду. Під час «тест-драйву» доброволець надягав взуття і йшов угору або вниз по невеликій гірці, поверхня якої точно імітувала лід. Дослідники спостерігали і фіксували максимальний кут підйому і спуску, який він міг подолати без того, щоб послизнутися. Після цього черевики додатково випробовували в умовах підталого льоду і виставляли їм загальну оцінку за трибальною «сніжною» шкалою.

Взуття отримувало одну «сніжинку», якщо в ньому можна було спокійно ходити по вкритій льодом поверхні з кутом нахилу 7-10 градусів. Дві «сніжинки» давалися за подолання гірки з кутом нахилу 11-14 градусів, а три – більше 15 градусів. Цікаво, що жодна з 98 протестованих пар взуття, серед яких була продукція Timberland і Caterpillar, не змогла отримати двох сніжинок; більш того, 89 зразків провалили перевірку, не набравши жодного бала. Найкраще пройшли випробування черевики, підошви яких виготовлені за технологіями Green Diamond і Arctic Grip. Дослідники відзначають, що вся справа в особливому покритті і формі підошов, які забезпечують хороше зчеплення з льодом, що тане.

Учені розробляють і тестують прототипи взуття, які зможуть отримати дві або три сніжинки за створеної ними шкалою. Однак у продажу такі черевики з’являться не раніше, ніж через два роки.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися