Неділя, 25 Лютого, 2024

В Китаї закликають масово бойкотувати продукцію Apple у відповідь на події з Huawei

Днями Huawei додали до «чорного списку» і заблокували їй доступ до інтелектуальної власності американських компаній – Google, Intel, Broadcom, Qualcomm та інших. Тепер громадяни Китаю масово стають на захист свого національного технологічного гіганта, закликаючи бойкотувати товари Apple.

«Функції Huawei схожі на Apple iPhones або навіть кращі, – пишуть китайці в найбільшій місцевій соцмережі Weibo. – Ми маємо таку чудову альтернативу, то чому ми й досі використовуємо Apple?».

Деякі громадяни вже оголосили про бойкот «яблучних» товарів. Вони кажуть, що змінять свій iPhone на інший телефон. Інші взагалі закликають припинити купляти товари, що використовують американські технології, наприклад, з процесорами Qualcomm всередині.

Останній етап торгової війни почався після того, як США запровадили додаткові 25% на товари з Китаю. У відповідь китайські магазини запровадили 25% націнку для покупців з Америки. «Віднині наш магазин бере 25% сервісної плати з американських покупців. Якщо ви не розумієте, будь ласка, проконсультуйтеся з американським посольством», – так звучить вивіска на одному з магазинів.

Продажі Apple в Китаї за останній квартал 2018 року знизилися на 20%. Популярність Huawei за цей же час зросла на 25%.

Під час попередньої хвилі економічної війни проти Huawei в січні 2018 року китайці так само жорстко почали бойкотувати товари американських виробників. Низка китайських компаній оголосила співробітникам про надання субсидій за купівлю телефонів Huawei. Це кілька сотень компаній із різних галузей, від ІТ до їжі. У більшості випадків компенсація складає від 10% до 20%, але деякі фірми згодні покрити повну вартість мобільників цього вендора. Більше 20 китайських фірм також оголосили про збільшення закупок інших продуктів Huawei.

Виробник електроніки Shanghai Youluoke Electronic and Technology оголосив про повну компенсацію купівлі двох смартфонів Huawei кожному своєму робітнику. Фірма Shenzhen Yidaheng Technology покриє 18% вартості мобільників Huawei або ZTE. У Fuchun Technology кажуть, що видадуть кожному з 200 робітників, які до кінця 2018 року куплять мобільник Huawei, компенсацію від 100 до 500 юанів ($14,5–72,5). Пивоварня у провінції Ненань надає алкоголь на 30% від вартості куплених смартфонів.

Один із виробників техніки у Шеньчжені оголосив, що конфіскуватиме в своїх робітників гаджети Apple та погрожує звільнити тих, хто не захоче підкоритися. Компанія Menpad обіцяє карати робітників, які купують продукти Apple. У фірмі Yidaheng Technology планують штрафувати тих, хто купив iPhone, на суму його вартості. Бізнес-асоціація Китаю обіцяє виключити кожного, хто купує продукти Apple, інші обіцяють утримати бонуси з тих, хто купує «яблучну» продукцію.

1 коментар

  1. Интересно, что Трамп станет делать, когда другие страны станут отказываться от американских товаров и Америка – такая сильная и независимая, – станет терять рынки сбыта? Станет грозить санкциями, не желающим подчиняться его прихотям? Самоуверенный дебил. Его явно кто то сделал, ибо не с его умственным развитием быть президентом.

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися