Вівторок, 16 Липня, 2024

В Японії створили робота, який пітніє

Японські інженери вирішили створити незвичне для роботів, але природне для людей охолодження. Дослідники з JSK Lab розробили робота, який пітніє.

Потіння є простим та водночас дешевим способом охолодження. Адже не потрібно створювати систему трубопроводів, радіаторів, теплообмінників тощо. Дослідники з JSK Lab запозичили концепцію того, як потіє людина, щоб розробити свій варіант охолоджувального механізму для робота Kengoro. Його піт – звичайна вода – капає на 108 двигунів всередині машини, охолоджуючи, випаровуючись з їхньої поверхні.

kengoro-the-humanoid-robot-can-do-pushups-and-sweat-like-a-human

Каркас Kengoro виконаний за допомогою технології лазерного спікання. Це аналогічний 3D-друку процес, який дозволяє з металами різної щільності вибудовувати складні форми. Так вдалося створити канали з менш щільного алюмінію, які пронизують скелет Kengoro і по яких вода ллється на двигуни, а не на підлогу.

У системи «потіння» для роботів менша ефективність, ніж у спеціалізованих складних систем охолодження. Однак для завдань Kengoro її цілком вистачає – таке рішення захищає машину від перегріву протягом 11 хвилин віджимань. А однієї склянки води достатньо, щоб він працював протягом 12 годин.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися