Середа, 29 Травня, 2024

В Японії закінчуються мобільні номери: країна думає, де взяти нові

Вже до 2022 року придбати новий мобільний номер в Японії може виявитися неможливо. У країні стикнулися з тим, що ресурс поточного формату з 11 цифр закінчується. Чиновники вже зайнялися цією проблемою.

Японське міністерство комунікацій планує створити 10 млрд нових номерів, додавши три розряди. Замість номерів із 11 цифр хочуть ввести номери з 14. Пропозицію вже підтримали головні мобільні оператори країни – NTT Docomo, KDDI, SoftBank. Нові номери можуть стати доступними вже з кінця 2021 року.

Додатковий десяток мільярдів номерів починатиметься з коду 020. Він був уведений в 2017 році, і сьогодні Японія використовує цей код для інтернету речей. Загалом у коді 020 доступно 80 млн номерів, і 32,6 млн з них вже використовуються. Експерти припускають, що із запуском 5G у 2020 році кількість підключених девайсів зросте, і вони потребуватимуть більше номерів.

Дефіцит телефонних номерів спостерігається не лише в Японії. У 2014 році з цією проблемою вже стикалася Великобританія, де її також вирішили додаванням цифр. Користувачі в певних регіонах повинні були вводити розширений код місцевості з п’яти цифр. Нині телеком-регулятор цієї країни Ofcom досліджує питання, чи потрібні регіональні телефонні коди у зв’язку з переходом на IP-телефонію.

Номери з 14 символів викликають занепокоєння у деяких користувачів, оскільки їх буде важче запам’ятати. Адже японське населення є найстарішим у світі – люди, старші за 60 років, скоро складуть 33% громадян.

Водночас інші країни можуть не хвилюватися про дефіцит телефонних номерів ще кілька десятиліть. Наприклад, у США номерного ресурсу вистачить до 2044 року.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися