Субота, 9 Грудня, 2023

Українським туристичним містам на замітку: редагування Wikipedia додатково приносить до 160 000 євро на рік

В Україні багато туристичних красот в маленьких містах, про які мало хто знає. Але вони можуть легко збільшити туристичний потік, показує експеримент. Італійські та німецькі економісти продемонстрували, що кілька абзаців тексту та фотографій у Вікіпедії можуть збільшити прибуток невеликих туристичних міст до 160 000 євро на рік.

Науковці з туринського коледжу Collegio Carlo Alberto та німецького центру економічних досліджень ZEW випадково обрали 60 невеликих міст в Іспанії і для половини з них відредагували їхні сторінки у Wikipedia, інші 30 міст стали контрольною групою.

Економісти додали кілька абзаців тексту про їхню історію і місцеві принади, а також супроводили текст якісними фотографіями. Текст перекладали для німецької, італійської, французької та датської версій Відіпедії. Джерелом слугували іспанська та англійська версії енциклопедії. Редагування було частково успішним: хтось видалив усі створені сторінки з датської версії Wikipedia та повернув їх до початкового стану упродовж 24 годин після того як економісти їх створили.

Після внесення правок у сторінки міст на Wikipedia кількість проведених туристами в містах ночей збільшилася протягом сезону на 9%. В окремих випадках зростання було на третину. Такі результати представили 135 готелів у включених в експеримент містах, хоча інформація може бути неповною, оскільки не в усіх містах готелі представили повну інформацію про відвідуваність.

Науковці пояснюють позитивний ефект трьома причинами. Оновлені сторінки з більшою кількістю контенту приємніше читати і туристи більше використовують отриману інформацію для прийняття рішення про місце відпочинку. По-друге, такі сторінки читають більше людей. По-третє, такі оновлені сторінки збільшують ефект «сарафанного радіо», що показав аналіз за допомогою Google Trends. Google Trends дозволяє подивитися як часто відбувається пошук про місто, що приймає участь в експерименті.

«Якщо ми розширимо результати на всю індустрію туризму, буде гігантський вплив, – пишуть автори. – Вплив може бути на мільйони євро».

Влада деяких міст залучає також останні технології віртуальної та доповненої реальності, щоб туристи могли детальніше ознайомитися з населеним пунктом та його цікавими місцями. Для підтримки туризму в розпал пандемії та карантину німецьке місто Херренберг створило свого віртуального двійника. Місто з населенням у 31 тисячу осіб можна подивитися через гарнітуру віртуальної реальності.

В Україні розвивати туризм допомагає також ініціатива компанії Vodafone під назвою Village Routes для підтримки сільського туризму. Перші 6 онлайн-маршрутів розташовані в Закарпатській області. Такий вибір локацій зумовлений тим, що саме із Закарпаття Vodafone розпочинає будівництво мережі 4G у сільській місцевості в діапазоні 900 МГц. Відповідно до розширення інтернет-покриття буде прокладено наступні інтернет-маршрути.

Перші маршрути Village Routes розраховані на 1-2 дні, їх також можна об’єднувати у довші тури. Туристу пропонуються різноманітні опції – пішохідні гірські маршрути, відвідування музеїв, історичних пам’яток, дегустацій, мальовничих локацій для фото тощо. Пропозиції будуть цікавими як для тих, хто лише починає досліджувати Україну, так і для просунутих туристів, які шукають нових відкриттів

У 2015 році Vodafone також запустив власний туристичний проект Vodafone Smart Routes. Це пішохідні туристичні маршрути в містах України, які візуалізуються за допомогою кам’яних табличок з QR-кодами та кумедними персонажами. Таблички з QR-кодами розміщені біля культурних та історичних пам’яток, кам’яні стрілочки вказують шлях до наступної локації, таким чином складаючи цілісний унікальний маршрут. Туристичні стежки наразі є в семи містах України: Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Ужгороді, Черкасах та Херсоні.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися