Відмова використання Facebook коштує понад $1000

Угода була реальною: люди отримували названі суми за призупинення роботи в соцмережі.

Економісти підрахували реальну вартість Facebook для її користувачів. Дослідники кажуть, це значення показує, наскільки соцмережа є цінною для кожного юзера попри всі негативні фактори, які вона несе, зокрема, витоки приватних даних та прихованих фото.

Науковці з Коледжу Кеньйона, Університету Саскеханна, Університету Тафта та Університету Мічигана майже одночасно провели схожі дослідження з оцінки реальної цінності Facebook для користувачів. Свої результати вони об’єднали в єдиній статті, оскільки висновки виявилися схожими.

За словами вчених, реальна цінність предмета – це не сума, яку платиш за нього, а сума, яку готовий заплатити. Саме це досліджували експерти, запропонувавши користувачам назвати суму за відмову використання Facebook. Угода була реальною: люди отримували названі суми за призупинення роботи в соцмережі. Більшість дотрималася договору, лише кілька учасників скасували свою участь.

Вартість відмови від використання Facebook протягом одного дня юзери оцінили у $4,17. За три дні вони прохають у середньому $13,89, а за тиждень хочуть $37. Якщо потрібно відлучити когось від Facebook на рік, потрібно заплатити йому від $1511 до $1908.

Експерти пояснюють такі високі цифри можливістю комунікації, які надає Facebook. Соціальні мережі цінні своїми користувачами, а Facebook є найбільшою у світі, маючи понад 2 млрд юзерів.

Самі користувачі пояснюють названі цифри тим, що їхнє життя якимсь чином залежить від Facebook. Наприклад, соцмережу використовують для віддаленої комунікації з босом. Такі юзери готові відмовитися від використання свого акаунту за більшу суму. Тих же, хто хотів менші суми і сам вважав за потрібним зробити перерву, навіть невеликі кошти підштовхували до цього.