П’ятниця, 1 Березня, 2024

Вийшла Android 9.0 Pie: що нового в ОС та які гаджети її отримають першими

Компанія Google без гучних презентацій та оголошень представила фінальний реліз нової версії операційної системи Android 9.0. За попередньою інформацією, її повинні були б показати тільки 20 серпня. Окрім офіційної назви релізу Pie також стало відомо, які смартфони отримають цю ОС найближчим часом.

Уже зараз нова версія Android доступна для апаратів, які брали участь у бета-тестуванні. Це Xiaomi Mi Mix 2S, Sony Xperia XZ2, Essential Phone, Nokia 7 Plus, Oppo R15 Pro, Vivo X21 і OnePlus 6, які отримають фінальний реліз до кінця осені. Дев’яту версію ОС також мають отримати гаджети Android One.

Android 9.0 Pie пропонує вбудовану підтримку вирізів в екрані, управління жестами, змінений екран багатозадачності, додавання App Actions, панель Android Dashboard, функцію Wind Down, оновлений режим «Не турбувати» і багато іншого.

Адаптивна батарея

В ОС з’явилася система на основі штучного інтелекту під назвою «Адаптивна батарея». Вона стежить за використанням батареї додатками та намагається змінювати пріоритети так, щоб більше ресурсів отримували програми, які потрібні користувачеві. Функція буде працювати найбільш оптимально з тими програмами, які вже підтримують режими енергозберігання Doze, App Standby, Background Limits.

Зрізи

«Зрізи» (Slices) дозволяють швидше виконувати завдання, виходячи за межі повноекранних додатків. Для цього використовується спеціальний шаблон інтерфейсу, на якому відображається насичений інтерактивний контент з додатка та пошуку Google Search. Згодом також стане доступним Google Assistant.

Дії додатків

«Дії додатків» (App Actions) – новий спосіб, з яким додатки намагатимуться стати помітнішими та кориснішими. Функція також використовує штучний інтелект, щоб підсвічувати додаток, який користувачеві захочеться відкрити наступним.

Новий стиль навігації

Більше року Google обіцяла нову навігацію, і Android 9 отримав її. Новий дизайн спрощує багатозадачну роботу та пошук додатків. З будь-якого місця на екрані можна виконати свайп, щоб подивитися список нещодавно використовуваних додатків.

Повідомлення та «розумні» відповіді

Android 9 додає активності сповіщенням завдяки новому програмному інтерфейсу MessagingStyle API. Він дозволяє додаткам і месенджерам показувати розмови, прикріплювати фото та стікери, а також пропонувати свої варіанти відповідей.

Збільшувач тексту

В Android 9 стало простіше виділяти шматок тексту. Функція «Збільшувач» (Magnifier) дозволяє точно розмістити курсор завдяки тому, що на екрані виводиться текст у збільшеному вигляді. Цю панель можна переміщувати по екрану, а також прикріпити до будь-якого виду у вікні додатка. Magnifier також дозволяє збільшувати будь-яку поверхню, а не лише текст.

Відео HDR VP9 Video і фото HEIF

Свіжа ОС отримала також вбудовану підтримку популярних форматів відео та фото. У Android 9 з’явилися кодеки HDR VP9 Profile 2, з якими можна дивитися фільми HDR на сумісних пристроях. Також стало можливим переглядати фотографії у форматі HEIF (heic).

Продуктивність додатків

Розробники Android 9 також підвищили швидкість роботи системи ART, у якій працюють усі додатки на цій ОС. Додатки займатимуть менше місця, за попередніми підрахунками – на 11%. Завдяки цьому програми також повинні запускатися швидше.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися