Понеділок, 11 Грудня, 2023

Vodafone підтвердив намір запустити 4G на Місяці у 2019 році

Улітку 2017 року німецький підрозділ Vodafone заявив, що забезпечить Місяць зв’язком 4G. Під час міжнародної виставки MWC 2018 представники оператора підтвердили свої плани і оголосили дату запуску – у 2019 році. Науковою частиною займаються фахівці компанії Part Time Scientists (PTScientists), яка брала участь у конкурсі Google Lunar X Prize (конкурс завершився без переможця). За телеком-частину відповідатиме Nokia.

«Місяць отримає покриття 4G наступного року, через 50 років після першої прогулянки астронавтів NASA його поверхнею, – сказали у Vodafone. – Vodafone планує створити на супутнику першу мережу 4G для підтримки місії PTScientists. Ми поставили ціль висадитися у 2019-у на Місяці».

Фахівці німецької фірми PTScientists окрім оператора також співпрацюють над проектом з Audi. «Це буде перша профінансована приватним шляхом висадка на Місяць. Вона прокладе шлях для майбутнього дослідження космосу. Її вартість менша, ніж вартість повноцінної лабораторії для місії. Ми впораємся менш ніж за 50 млн американських доларів», – розповів засновник PTScientists Робер Боме.

Місія на Місяць запланована у 2019 році з мису Канаверал на ракеті SpaceX Falcon 9.

Проведені Vodafone тести показують, що місячна базова станція зможе працювати в 4G в частотному діапазоні 1800 МГц. До речі, конкурс на цей частотний діапазон для запуску 4G в Україні пройде в березні 2018 року.

Завдяки місячній базовій станції стане можливо вперше в історії провести пряму трансляцію в роздільній здатності HD з поверхні супутника, яку вестиме створений у Audi ровер. Для ретрансляції сигналу використовуватиметься спеціальний супутник в глибокому космосі, який передаватиме дані на сервери в центрі управління PTScientists в Берліні.

Увесь проект розрахований на 11 днів, після чого він більше не зможе опиратися великим перепадам температури на поверхні Місяця. Але у 2017 році німці обіцяли, що в разі успішного завершення проекту у 2020 році вони відправлять на Місяць LTE-обладнання, розраховане на роботу в умовах надзвичайно низьких температур протягом тривалого часу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися