Середа, 22 Травня, 2024

Водії з iPhone майже вдвічі небезпечніші за водіїв з Android

Сервіс страховок Zebra провів цікаве дослідження безпеки на дорозі залежно від операційної системи смартфона. Виявилося, що водії з iPhone мають жахливі звички та значно небезпечніші на дорозі. За кермом вони вдвічі ймовірніше писатимуть пости в соцмережі, спілкуватимуться та робитимуть стрими, ніж власники пристроїв з Android.

У дослідженні Zebra взяли участь понад 2100 водіїв зі США. Лише в цій країні відволікання на смартфон щодня призводить до вбивства дев’ятьох людей, і понад 1000 травмуються. При цьому 78% усіх водіїв зізнаються, що відволікаються від управління автомобілем на свій телефон. Приблизно стільки ж вважає погану звичку за кермом користуватися смартфоном залежністю.

Ось як розподіляється активність за кермом зі смартфоном у руках:

  • текстові чати: iPhone (51%), Android (35%)
  • фотографування: iPhone (33%), Android (23%)
  • зйомка відео: iPhone (20%), Andoird (10%)
  • відеочати: iPhone (17%), Android (8%)
  • перегляд Facebook: iPhone (15%), Android (9%)
  • перегляд Instagram: iPhone (12%), Android (4%)
  • публікація в Instagram: iPhone (8%), Android (3%)
  • перегляд YouTube: iPhone (10%), Android (6%)
  • перегляд стримінгових шоу: iPhone (8%), Android (4%)

Аналітики компанії Zendrive дослідили, що водій зі смартфоном у руках небезпечніший за п’яного водія. Такі кермувальники відволікаються на 10% частіше. Вони ігнорують третину шляху, повільніше їздять, невчасно гальмують тощо. Рівень реакції такого водія такий же, як у людини з рівнем алкоголю в крові 0,8% (в Україні допустима для водіння норма – 0,2%).

При цьому людей зі смартфонами на дорогах значно більше, ніж напідпитку. Крім того, вони знаходяться на дорогах у пік завантаження – із 7 до 18 години. Нетверезі водії частіше з’являються з півночі до 3 години ночі, коли дороги порожні.

В Україні правилами дорожнього руху водієві заборонено користуватися будь-якими засобами зв’язку, якщо під час руху доводитися тримати їх у руках. За це порушник обкладається штрафом у розмірі від 425 грн до 510 грн.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися