Четвер, 29 Лютого, 2024

Як Android заманює користувачів

Операційна система Android має безліч проблем, починаючи з безпеки і закінчуючи антимонопольними розглядами в ЄС та Росії. Однак Google робить багато важливих кроків, щоб зупинити негативні тенденції і зміцнити своє становище на ринку. Чим Android збирається залучати та утримувати аудиторію і наскільки це перспективно, розібралася «Газета.ру».

Для більшості сервісів Google, які інтегровані в Android, – пошуку, пошти, месенджера, карт, потокових музичних і відеосервісів, магазинів додатків і контенту та інших – на ринку вже є альтернативи, іноді навіть більш відомі і затребувані користувачами, ніж власні розробки пошукового гіганта. Саме з цим і пов’язаний антимонопольний розгляд у Європі і Росії – американську корпорацію звинувачують у блокуванні доступу конкурентів на Android-смартфони і планшети.

Очевидно, що з такою стратегією захисту китайські конкуренти в особі Cyanogen і Xiaomi, які використовують і розвивають відкриті версії Android у співпраці з китайськими постачальниками веб-сервісів, можуть зайняти важливі для американців регіональні ринки. Facebook також усе частіше дивиться в бік пошукового ринку, і союз з успішним виробником смартфонів буде поганою новиною для Google, який уже втрачає доходи від пошукового ринку в традиційному вебі.

Тому тиск монопольним становищем – не єдиний козир у рукаві Google. Однією з найбільш перспективних стратегій є проникнення програмних продуктів і сервісів Google у різні сфери життя користувачів у вигляді стандартних функцій Google Android.

Наприклад, корпорація активно розвиває концепцію BYOD (Bring Your Own Device), яка полягає в тому, що персональний пристрій користувача «за замовчуванням» готовий до роботи в корпоративному середовищі без шкоди його особистому простору і незалежно від місця його знаходження.

Так, пакет Android for Work, який вже вбудований у п’яту версію операційної системи (для четвертої доведеться завантажити окремий додаток), забезпечує розмежування доступу між особистими контактами, повідомленнями, файлами користувача та його робочими матеріалами. Його персональні дані недоступні корпоративній мережі, а до робочих матеріалів можна отримати доступ через персональний простір, де власник смартфона, планшета або хромбука може встановлювати небезпечні додатки, відкривати веб-посилання тощо.

Пакет офісних додатків Google, який був своєчасно інтегрований з поштою Gmail, уже став популярним і звичним у використанні, оскільки багато в чому схожий на продукти Microsoft.

При цьому він спочатку був хмарним, і користувачі вже встигли звикнути, що їхні робочі документи Google доступні звідусіль. Microsoft цей тренд пропустила і зараз надолужує за рахунок безоплатного MS Office для мобільних систем. Проте інертну аудиторію, яка вже «вросла» в «гугл-пошту», це навряд чи зацікавить.

«На наш погляд, основними конкурентними перевагами пристроїв під управлінням Adroid, – коментує Костянтин Островський J’son & Partners Consulting, – є величезна кількість доступних для користувачів мобільних додатків, значна частина яких є безплатними, а також велика різноманітність пристроїв на базі Android і широкий асортимент пристроїв, представлених у «бюджетному» ціновому сегменті».

Розрахованими на більш віддалену перспективу, але не менш важливими напрямками є розпізнавання звукової та візуальної інформації, а також аналіз великих даних. Ці технології дозволяють реалізувати ідентифікацію, персоналізацію та управління природним для людини чином і лежать в основі інтелектуальних пристроїв і сервісів для «розумного» будинку, автомобіля і громадських місць, наприклад торгових точок. Google має можливість надавати інфраструктуру для їхнього розвитку стороннім розробникам.

Єдиним центром взаємодії з користувачем у цьому випадку зараз стає Android-смартфон, а з розвитком людино-машинних інтерфейсів і взагалі просто Google-акаунт користувача.

«Якщо раніше операційна система асоціювалася виключно з настільними комп’ютерами і ноутбуками, то зараз ситуація змінюється, – каже Островський. – Широко поширилися мобільні пристрої, які в багатьох випадках успішно замінюють для користувачів, наприклад, ті ж настільні ПК і ноутбуки. При цьому зручно, якщо операційна система та програми на декількох пристроях однакові або добре синхронізуються між собою».

Не можна забувати і про Android TV – версії операційної системи Android для телевізорів. Інтеграція з Google одним з головних пристроїв у переважній більшості будинків у крайньому ступені логічна. Компанія з допомогою своїх сервісів повністю оточує користувача «турботою», пропонуючи йому готовий «комбайн» під назвою Android для всього. Навіть в автомобілі від сервісів компанії буде не сховатися – систему Android Auto, інтегровану в бортові системи автомобілів, починають підтримувати все більше і більше автовиробників. Серед них такі гіганти, як Fiat-Chrysler, Volkswagen, Ford, Hyundai-Kia та інші.

Однак у пошукового гіганта в цій сфері велика конкуренція. Наприклад, Amazon уже проникла в американські будинки зі своєю «розумною» колонкою Echo, що дозволяє голосом управляти різними пристроями в будинку і давати голосові команди і запити. Apple готує багато сюрпризів до прем’єри своєї телеприставки Apple TV. IBM виходить на ринок аналізу великих даних для бізнесу. Китайський пошуковий гігант Baidu активно працює над розпізнаванням візуальних образів і аналізом великих даних.

Не забуває Google і про те, що необхідно створювати сервіси для користувача прямо зараз. Одне з останніх нововведень компанії у зв’язку з цим – пошук втраченого телефона. Як іронічно жартують розробники, після того, як користувач шукав його під сидінням автомобіля і перебрав всі подушки на дивані, він може пошукати свій смартфон у Google.

Для цього достатньо вбити в пошуковий рядок «Find my phone», після чого користувачеві буде показана карта з точним місцезнаходженням апарата. Звідти ж можна буде зателефонувати на смартфон, щоб він почав видавати звуки і його можна було знайти. Однак заблокувати пристрій таким чином не можна, для цього, як і раніше, потрібен Android Device Manager.

Функція пошуку пристрою, звичайно, не нова, але цікавий сам формат подання. Люди багато шукають через Google, і тепер через нього можна шукати і свою власність. Можна припустити, що незабаром до пошуку підключать і Nest, дочірню компанію Google, яка займається «розумними» будинками та інтернетом речей. На даний час Nest уже пропонує термостати з виходом в інтернет, і було б логічно, якби в Google можна було питати про температуру у своїй кімнаті і звідти ж регулювати її.

Наступна стадія – це база знань про користувачів. Очевидно, що чим більше пристроїв на Android у всіх сферах життя людей, тим більше Google може дізнатися про поведінку цих людей і тим точніше буде вгадувати бажання користувачів.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися