Середа, 22 Травня, 2024

Як ФБР зламала iPhone терориста без допомоги Apple

Apple та ФБР протистояли одне одному у 2016 році після того, як «яблучна» компанія відмовилася допомогти в зломі захищеного паролем смартфона iPhone. Гаджет належав терористу Саїду Фаруку, який у грудні 2015 року влаштував стрілянину в Сан-Бернардіно. Тоді ФБР заявили, що їм все-таки вдалося отримати дані з гаджета без допомоги Apple. П’ять років потому газета Washington Post пролила світло на те, хто допоміг ФБР зламати iPhone 5c терориста із Сан-Бернардіно і як саме був розблокований гаджет злочинця.

ФБР спершу звернулося в Apple з вимогою надати доступ до смартфона, але компанія заявила про те, що не може допомогти, оскільки сама архітектура iPhone не передбачає бекдорів – розблокувати його може тільки власник за допомогою пароля.

Перед ФБР стояло дуже складне завдання, адже якщо кілька разів неправильно ввести код – смартфон стер би всі дані, які на ньому є. Тоді спецагентство і зв’язалося з австралійською компанією Azimuth Security.

Вони зламали гаджет через вразливість, яка крилася в програмному забезпеченні, створеному Mozilla. Дослідникам вдалося зв’язати ще два експлойтаи між собою і отримати доступ до процесора смартфона, щоб запускати на ньому власні програми. Це дозволило перебрати всі наявні комбінації пароля таким чином, щоб iPhone не фіксував невдалі спроби.

Злом мобільника коштував ФБР $900 тисяч. Однак на смартфоні терориста не було нічого цінного, що допомогло б розслідуванню.

Цікаво, що у 2017 році Apple без пояснень запропонувала ФБР доступ до даних в iPhone, який належав винному в техаській стрілянині. Інцидент стався 5 листопада 2017 року в церкві техаського міста Сатерленд-Спрінгс. Нападник Девін Келлі відкрив вогонь по прихожанах з автоматичної гвинтівки. Загинули 26 людей, ще 20 отримали поранення.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися